Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Windykacja Koksztys - jak się ich pozbyć?

#1

Dzień dobry. W styczniu 2015 roku ja i mój wspólnik (spółka cywilna) wzięliśmy wspólny kredyt, który on miał spłacać. Spółka nie istnieje juz od dawna, ale rat zostało jeszcze kilka. Wspólnik często zwlekał ze spłatą. Jakaś kwota (nie wiem jaka, nie mam kontaktu z byłym wspólnikiem) została przez bank odsprzedana firmie windykacyjnej Koksztys. Firma ta wysyła mi conajmniej dwa listy tygodniowo i codziennie maila z nawoływaniem do spłaty. Dodatkowo nie mam pojęcia skad wzięli sobie mój numer, bo zaczęli dzwonić. Dzwonią tez do mojego męża(!) pomimo tego, ze on nigdy nie był częścią tamtej firmy, a jego nr telefonu został założony długo po zamknięciu mojej działalności. Pytanie co mogę zrobić(na co się powołać) by przestali mnie nękać? I skąd w ogóle maja numer do mojego męża? Czy np pretensje do firmy telekomunikacyjnej, w której mamy numery telefonów byłyby uzasadnione?
Odpowiedz
#2

Jest Pani współkredytobiorcą wiec odpowiada Pani za dług tak samo jak wspólnik.
Odpowiedz
#3

Spółka cywilna a więc wspolnicy odpowiadają majątkiem własnym, a jeżeli nie ma rozdzielczości to mąż też niestety
Odpowiedz
#4

Rozumiem to, ze w razie czego będę musiała spłacić resztę kredytu. Tylko czy naprawdę maja prawo dzwonic do męża?
Odpowiedz
#5

Albo spłacasz albo czekasz aż cie pozwą. Jak dostaniesz pozew mas 14 dni aby działać. Wtedy idziesz do dobrej kancelarii antywindykacyjnej i oni działają w twoim imieniu. Jak dług jest duży to dobra kancelaria antywindykacyja to ogarnie
Odpowiedz
#6

ok a możecie dać mi namiar na jakaś dobrą kancelarię od antywindykacji na wszelki wypadek?
Odpowiedz
#7

Wpisz w google teraz te fimy są bardzo popularne
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości