Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Włamanie na facebooka w trakcie rozwodu

#1

Wczoraj moj maz wlamal mi sie na FB i wykasowal wszystkie wiadomosci ktore sa dowodem w sprawie przeciwko niemu, obecnie przebywal w PL on w Czechach , mam maila z potwierdzeniem o ktorej godzinie zostalo zmienione haslo i z jakiego IP, co moge zrobic ?
Odpowiedz
#2

Jest to karalne, możesz zgłosić to na policje
Odpowiedz
#3

FB to słaby dowód każdy prawnik ci to powie
Odpowiedz
#4

A nie zgodzę się. Mi bardzo pomoglo i zostało to przyjęte jako dowód bez żadnego ale
Odpowiedz
#5

Do wszystkiego sie przyznal na messeger i dlatego idiota to wykasowal, ale ja to odzyskam, zglaszam na policje,
Odpowiedz
#6

Włamanie na FB, traktowane jest jak tradycyjne włamanie. Zgłoś zatem na policję i poproś o zabezpieczenie materiałów z FB. Może z tym być problem, bo FB zazwyczaj raczej odmawia ale może się uda
Odpowiedz
#7

Bzdury takie sprawy są umarzane z marszu. W pierwszej kolejności zastanów się czy chcesz się szarpać po policji. Tylko po to by prokurator to później umorzył. Druga sprawa to przemysł czy te dowody które miałaś na Fb zdobyłas w legalny sposób.
Odpowiedz
#8

Sześć lat temu miałem podobną sytuację, zgłosiłem to na policję a ta bardzo szybko ustaliła z jakiego IP dokonano włamania nie tylko na konto FB, ale również na pocztę i inne prywatne konta. Sprawa trafiła do prokuratury a stamtąd do sądu. Wyrok skazujący moją ex i kara więzienia na rok w zawieszeniu. Jest to przestępstwo pod warunkiem, że Twój ex nie znał hasła do konta. Jeśli tak było to zgłaszaj na policję a oni powinni tym się zająć.
Odpowiedz
#9

od 6 lat bardzo duzo sie zmieniłoSmile od wycieku danych z facebooka, facebook zmienił regulamin jak i prywatnosc użytkowników, a także zabezpieczenia na wypadek właman, teraz zeby włamac sie na cudze konto, to trzeba byc dobrym hakerem, sytuacja, " ja łamie twoje konto i loguje sie we Wroclawiu_gdzie ty zalogowalas sie np w Radomiu, automatycznie dostajes od fb, maila z info, ze ktos próbuje sie zalogowac na innym urządzeniu w innym miejscu, fb prosi o potwierdzenie czy to ty, jesli nie potwierdzisz, blokują ci konto na czas zmiany hasłaSmile tyle, znam sie na tym doskonale, prosze mi uwierzycSmile jezeli faktycznie wszedł na twoje konto i messa, po czym wykasował wiadomosci priv, to musiał znac zabezpieczenia, a to nie jest juz żadne przestepstwo, tyle
Odpowiedz
#10

Facebook robi kopie zapsową wszystkich rozmów więc odzyskasz je bez problemu, gorzej jeśli w rozmowie przesyłane są zdjęcia to z tym może być problem ale na 100% nie jestem pewien.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości