Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wniosek o umożliwienie kontaktów z dzieckiem

#1

Odeszlam od męża, córka jest ze mną, syn został z mężem.Mąż nie pozwala na kontakt z synem, zawozi go i odbiera ze szkoly w obstawie ojca, jak mogę zabezpieczyć kontakty z synem. Mąż chce aby bylo, ze porzucilam syna i on jest tym dobrym, a odeszlam od niego bo ciągle byly awantury. Nie odbiera telefonu ode mnie, nie odpisuje na smsy. Gdzie złożyć wniosek o umożliwienie kontaktów z dzieckiem.
Odpowiedz
#2

Wniosek do sądu rodzinnego o zabezpieczenie kontaktów wraz z opisem sytuacji, wskazaniem świadków i dowodów.
Odpowiedz
#3

Ile czasu trwa rozpatrzenie wniosku?Jakie są opłaty?
Odpowiedz
#4

czas zależy od sądu - każdy ma inną liczbę spraw. Jeśli wniesiesz we wniosku o zabezpieczenie na czas trwania procesu, to w ciągu miesiąca będzie wydane postanowienie w trybie niejawnym dotyczące kontaktów a data rozprawy zostanie wyznaczona na późniejszy termin. Jesteście formalnie rozwiedzeni?
Odpowiedz
#5

A syn jeśli chce sie widywać z panią to moze pani smiało iść do szkoły w trakcie lekcji i go zwolnić i zabrać do siebie niema pani ograniczonych praw ani zabranych a jak mąż zrobi awanture to odrazu dzwonić po policje i oni mu powiedzą to samo...chyba ze syn niechce widywać sie z panią to juz lipa...a tak to bedzie od policji notatka że awanturnik itd...można tak zrobić kilka razy i potem sam będzie dawał syna...
Odpowiedz
#6

Świetny pomysł, zwolnić syna z lekcji bo mama chce z nim pobyć. Na pewno pomoże w walce o dziecko
Odpowiedz
#7

No lepszy jest żeby go nie widziała kilka dni miesiecy tak?lekcje odrobi a braku matki nie wróci mu żadna szkoła i wykształcenie...ja nie jestem stronniczy tylko byłem kiedys po drugiej stronie też mi matka nie pozwalała widywać syna ...wiec wiem jaki to ból tesknota za dzieckiem...tyle
Odpowiedz
#8

Jeśli ojciec zgłosi skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie matki , zabieranie dziecka z lekcji , to będzie miała argument przeciw sobir. Nie mowiac o dziecku , które nauczy się wykorzystywać takie sytuacje. Absolutnie nie można tak myśleć .
Odpowiedz
#9

Do sadu rodzinnego o zabezpieczenie kontaktow.
Mozesz podejsc i do szkoły i porozmawiac z wychowawca jak i pedagogiem szkolnym. Opisz cala sytuacje. Scriny smsow jako dowody. No i musisz miec swiadkow. A swiadkow znajdziesz i w szkole, bo tak czy tak szkole odwiedzi kurator na wywiad.
Odpowiedz
#10

Miałam tak samo jeden synek był ze mną drugi z ojcem i nie dawał mi się z nim widywać. Zanim wyznaczyli termin w sądzie można iść do Mops-u i oni przydzielają opiekuna rodziny który z Wami i dziećmi spotyka się na neutralnym gruncie po ustaleniu. Póki jeszcze tego nie wiedziałam po prostu chodziłam z policja. Bo niestety postępowanie sądowe trochę trwa a nie wyobrażałam sobie nie widzieć dziecka przez taki okres czasu. Powodzenia
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości