Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wrocław - dobry Adwokat poszukiwany

#1

witajcie,

Poszukuję dobrego adwokata we Wrocławiu. Przeszukałem dziś cały internet, przeczytałem setki opinii na forach typu www.gazeta.pl itp ale w większości wydaje mi się, że jest to straszny spam. Czy ktoś jest w stanie polecić mi dobrego, rzetelnego i niezbyt drogiego prawnika lub też miejsce gdzie będzie szansa na przeczytanie opinii o adwokatach ale takich prawdziwych?
Odpowiedz
#2

Dokładnie w takich miejscach jak gazeta czy e-prawnik.pl to nie ma co czytać żadnych opinii o prawnikach. Nie ważne czy szukasz adwokata we Wrocławiu czy w innym mieście tam jest sam spam. Przykre jest to, że obecnie adwokaci musza posuwać się do wypisywania spamu na swój temat w internecie aby pozyskać klienta. Kiedyś był to zawód szanowany, obecnie jak ktoś czyta te opinie w internecie i ma za grosz rozumu to widzi, że oni po prostu w ten sposób szukają klienta. Mi wynajęcie dobrego adwokata zajęło prawie miesiąc a poszukiwania były cieżkie bo mieszkam we Wrocławiu od niedawna i nie miałem jeszcze tu nikogo aby zapytać
Odpowiedz
#3

Poszukiwanie dobrego adwokata we Wrocławiu jest trudniejsze niż nawet poszukiwanie dobrego mechanika. Temat przerabiany i jedyne co mogę podpowiedzieć to aby poczytać najpierw o swoim temacie w internecie. Masz rozwód - poczytaj bloga o rozwodach, zapoznaj się z tematem abyś wiedział dokładnie o czym rozmawiać z adwokatem. Im więcej go wypytasz tym więcej będziesz miał informacji dzięki którym go ocenisz. Opinie w internecie też są pomocne ale to nie wszystko na takie spotkanie należy iść przygotowanym.
Odpowiedz
#4

Wszystko zależy do czego potrzebujesz prawnika. Musisz się przygotować do takiej rozmowy. Poczytać w internecie rady dotyczące wyboru adwokata, na co zwracać uwagę, czym się kierować. Opinie o adwokatach dopiero na samym końcu. I teraz w zależności do jakiej sprawy ma być adwokat szukasz.

Jak adwokat do sprawy rozwodowej - wpisz w google adwokat rozwód wrocław i zobacz jakie są kancelarie. Może akurat masz kancelarie które specjalizują się tylko w takich sprawach. Jeśli tak to idealnie. Spisz sobie ich nazwiska i wtedy poszukaj opinii o danych prawnikach w internecie. Poczytaj też artykuły o tym jak rozmawiać z prawnikami od spraw rodzinnych jest tego dość dużo
Odpowiedz
#5

Standardowo jak czegoś szukam to wpisuje w Google najpierw nazwe + opinie czyli albo adwokat Wrocław opinie albo adwokat wrocław rozwód, albo adwokat Wrocław prawo karne i do tego też można dodać końcówkę opinie. W przypadku gdy poszukujesz adwokata to warto by było może jeszcze wpisać kancelaria adwokacka Wrocław opinie albo kancelaria adwokacka rozwody Wrocław itp. Wyszukasz wątki na forum i poczytaj - czytaj i uważaj bo często gęsto masz opinie pisane na zlecenie więc mało wiarygodne. Przeważnie te pisane na zlecenie wychwalają prawników w sposób w jaki by nikt nie napisał w necie więc łatwo rozróżnisz. Jak masz nazwiska już jakieś wybrane poczytaj sobie jeszcze w internecie. No i jak masz kancelarie adwokackie i tam jest dobry adwokat to musisz się dowiedzieć kto będzie prowadził twoją sprawę bo prawnicy często się wymieniają i twoją sprawę może prowadzić ktoś inny, lepiej to dogadać na początku aby nie było nieporozumień
Odpowiedz
#6

Od googla można zacząć ale wpisywał bym nawet bardziej szczegółowo np jeśli zatrzymała mnie policja za jazdę po alkoholu - zamiast np adwokat sprawy karne Wrocław wpisałbym adwokat jazda po alkoholu Wrocław jeśli sprawa o molestowanie lub gwałt mniej więcej tak samo, jeśli sprawa o rozwód do w zależności czego by dotyczyła np adwokat rozwód z orzekaniem o winie Wrocław a w przypadku nie wiem np spraw o spadkowych np kancelaria adwokacka spadki zachowek Wrocław - wtedy raczej powinny się wyświetlić najlepsze wątki na forum
Odpowiedz
#7

Pytanie jest proste który adwokat we Wrocławiu jest dobry a tu się robi poradnik dla poszukiwaczy Smile
Odpowiedz
#8

I bardzo dobrze, że powstaje taki poradnik bo prawnika trzeba wybierać z głową. To nie są już czasy gdzie we Wrocławiu było 10 adwokatów i każdy był dobry w swoim fachu. Teraz to się zdarzają nawet takie rzeczy http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,357...rects=true
Odpowiedz
#9

Jest nadal we Wrocławiu kilka znanych i dobrych kancelarii np sprawy rodzinne i sprawy karne. Warto iść do sprawdzonych adwokatów bo teraz co rok 100 nowych na rynku
Odpowiedz
#10

Najważniejsze jak szukasz prawnika to sprawdzić czy jest on na liście adwokatów czy tam radców prawnych takie listy są powszechnie dostępne w internecie

https://www.ora.wroc.pl/lista-adwokatow/ - lista adwokatów Wrocław

https://oirp.wroclaw.pl/bip/lista-radcow-prawnych - lista radców prawnych Wrocław

Warto, ostatnio we Wrocławiu była historia że jakiś gość napisał że prowadzi kancelarię prawną i każdy myślał, że to jest prawnik z uprawnieniami a tak naprawdę gość nawet nie robił aplikacji ani radcowskiej ani adwokackiej. Więc uważać trzeba
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości