Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zakup kradzionego samochodu - co robić?

#1

Witam. Prowadzę komis samochodowy. Zakupiłem samochód, który się okazał że pochodzi z przestępstwa. Pan od którego odkupiłem pojazd sfałszował umowę kupna sprzedaży dzięki której wynikało, że jest on właścicielem pojazdu. Tak na prawdę wyporzyczył ten pojazd i sprzedał go mi. Ja samochód sprzedałem dalej znajomemu z tej samej branży. On natomiast zrobił po chwili to samo. Koniec końców ostatniemu "właścicielowi" pojazd zabrała policja. Wytoczył on pozew do sądu o wade prawną i zwrot kosztów. Znajomy teraz czeka na moją decyzję bo mówi że będzie musiał zrobić to samo. Policja i prawnicy podpowiadają mi że mamy się nie rozliczać między sobą. Dodam tylko że człowiek od którego ja miałbym rościć swoje pieniądze nie wyglądał na osobę która może zwrócić mi poniesione koszty. Co mam zrobić ? Oddać znajomemu pieniądze i wtedy on odda tamtemu czy czekać na rozwinięcie sprawy. Ostatni kupujący już wytoczył pozew znajomemu o zwrot poniesionych kosztów. 
Proszę o poradę. Z góry bardzo dziękuję.
Odpowiedz
#2

No wy się możecie porozliczać i on może oddać pieniądze klientowi to zaoszczędzicie na kosztach sądowych. Ty idziesz na policje i zgłaszasz oszustwo. Zasadniczo jesteś w trudnej sytuacji chyba najgorszej ze wszystkich więc działaj z prawnikiem
Odpowiedz
#3

Mam podobny problem. Jak sobie z tym poradziłeś?
Odpowiedz
#4

Sytuacja się skomplikowała i niestety bez sądu i prokuratora się nie obejdzie. Ale mam dobrych prawników więc jestem dobrej myśli
Odpowiedz
#5

No właśnie u mnie chyba też będą sprawy w sądzie. Możesz napisać namiar na prawników?
Odpowiedz
#6

Dowolny prawnik o prawa karnego i cywilnego pomoże
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości