Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zatrzymanie za jazdę po pijanemu - dobry adwokat Katowice PRAWO KARNE?

#1

Witam serdecznie, mój znajomy został zatrzymany prowadząc pojazd w stanie nietrzezwosci, prokurator zaproponował karę 3 lat zakazu prowadzenia, 5000zł na rzecz fundacji poszkodowanych, godziny prac społecznychych, na co znajomy się zgodził. W przeciągu miesiąca został on ponownie zatrzymany za to samo, prokurator chciał dołożyć kolejne 5 lat, kolejne 5000 zł oraz 3msc bezwarunkowego pozbawienia wolności na co znajomy się nie zgodził i sprawa ma trafić do sądu. Kilka dni temu otrzymał wezwanie do zapłaty 5 tyś, czy jest realna możliwość rozłożenia tego na raty i jeśli tak to jak to załatwić? Dodam że to osoba w trudnej sytuacji materialnej, student drugiego roku na uczelni technicznej studiach stacjonarnych, pracuje tylko dorywczo. Nigdy wcześniej nie był karany. Czy również jest realna możliwość że sąd zamieni karę pozbawienia wolności na warunkowe? 

Jaka jest szansa, że adwokat coś ugra czy warto płacić za prawnika? Ewentualnie który prawnik może coś pomóc w takiej sprawie w Katowicach najlepiej? Z góry dziękuję za każdą sensowną odpowiedź.
Odpowiedz
#2

Karę grzywny należy wpłacić do 30 dni od otrzymania nakazu, można w tym czasie złożyć wniosek o rozłożenie na raty. Jeśli sąd się przychyli to może rozłożyć na rok a jak jest wysoka grzywna może przedłużyć do 3 lat. Jeśli wyrok jest do roku to można się starać o dozór elektroniczny, ale wszystko zależy od sądu.
Odpowiedz
#3

Nam powiedzieli ze nie mozna powyzej roku rozlozyc nawet gdy jest wysoka grzywna bo maz dostal ponad 8 tys do zaplaty i na rok mamy rozlozone
Odpowiedz
#4

JA PROPONUJĘ SZYBKO UDAĆ SIĘ DO DOBREGO ADWOKATA OD SPRAW KARNYCH BO TO MOŻE ŹLE SIĘ SKONCZYĆ
Odpowiedz
#5

Wszystko zależy od sądu, mnie osobiście rozłożył na 3 lata, minęło 5 spłacam dalej i nie robią przelicznika bo się nie uchylam a z 12 tys zostało mi ponad 4
Odpowiedz
#6

Jeśli ktoś jedzie pijany powinien być skazany a nie się bronić.
Odpowiedz
#7

Na karę w zawieszeniu ma nikłe szansa. Recydywa...w krótkim odstępie czasu. No chyba że bardzo dobry adwokat coś zdziała. Co do zapłaty 5.000,00zł próbować może wnioskować.
Odpowiedz
#8

jaka recydywa??? gdzie odbycie kary pozbawienia wolności żeby w ogóle mówić o recydywie?
Odpowiedz
#9

W pojęciu kodeksowym owszem nie mówimy o recydywie, ale w potocznym owszem. Nie doprecyzowałem mój błąd.
Odpowiedz
#10

I musi się liczyć z tym, że skoro nie zgodził się na propozycję Prokuratora, Sąd może dołożyć więcej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości