Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Źle wykonane prace przez ekipę na budowie - co robić?

#1

Ekipa robi nam tynki (diamant). Niestety ich robota jest nie do przyjęcia. Sciany wygladaja okropnie, sa krzywe (poziomica lata), wyglad sciany jest zly, osoba ktora wczoraj to ogladala mówi, że trzeba nałożyć gładź. A obróbka okien?? Fale dunajuSad

Robotni sa "strasznie". W poniedzielk mieli zaczac, zachlali, we wtorek za cieplo. Robili sroda i czwartek. W piatek kolo 15 juz ich nie bylo (a nie wiem o ktorej wyjechali). Wczoraj nie dali rady przyjechac.
 
Moim zdaniem nie nalezy im sie zaplata żadna. Na obecna chwile jedynie towar zapłaciłam.
Sa dla nas 2 wyjscia
1. Poprawia to co zrobilo teraz i moga robic dalej (ale na wlasny koszt - co moim zdaniem im sie nie oplaca bo zamiast zarobic dołożą)
2. Pakuja sie i odchodza bez zarobionego grosza

Co wy o tym myslicie i co robiliście. Jest tu jakiś prawnik do konsultacji tematu??
Odpowiedz
#2

Masz z nimi jakaś umowę spisaną czy wszystko na czarno?
Odpowiedz
#3

Wypad bez pieniędzy, za spartaloną robotę nie należy się nic. Ja tak uważam
Odpowiedz
#4

Moze drogo kosztawac taka lekcja, ale inwestora.
Odpowiedz
#5

Zawarliś umowę o dzieło z nimi i stosuj się do tej umowy. Brak zapłaty za wykonaną pracę, nawet źle wykonaną nie jest dobrym rozwiązaniem.
Odpowiedz
#6

Umowa slowna. Nie bylo mowy o umowie bo okazalo sie w trakcie prcy ze nie maja działalności. Sam sie przyznał
Odpowiedz
#7

Zawarta jest umowa. Tyle że ustna. Brak dokumentu nie ma znaczenia. Sam miałem podobną sytuację - z pomocą prawnika odzyskałem 30.000zł od niesolidnego wykonawcy. Oni myślą, że są bezkarni jak nie ma umowy ale tak nie jest
Odpowiedz
#8

Niech poprosić o fakturę VAT w tej chwili na dotychczasową pracę i wtedy się rozliczy, a już wiadomo że nie mają działalności to na podstawie czego ma płacić? Umowa słowna była ale obowiązuje obie strony, jedną do zapłaty a drugą stronę do rzetelnego wykonania pracy. Jeśli któraś ze stron nie dopisała to jakim prawem należy się zapłata ? Zapłata miała być za odpowiednią pracę a nie partactwo...
Odpowiedz
#9

w sądzie brak dowodu zawarcia umowy będzie miał duże znaczenie (dowodem może być umowa pisemna, świadkowie itp)
Odpowiedz
#10

(09-01-2018, )Fannything napisał(a):   Sam miałem podobną sytuację - z pomocą prawnika odzyskałem 30.000zł od niesolidnego wykonawcy. Oni myślą, że są bezkarni jak nie ma umowy ale tak nie jest

Możesz mi dać namiary na tego prawnika pewnie się przyda coś czuje?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości