Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Źle wykonane prace przez ekipę na budowie - co robić?

#11

Szukaj prawnika od prawa cywilnego
Odpowiedz
#12

w sądzie brak dowodu zawarcia umowy będzie miał duże znaczenie (dowodem może być umowa pisemna, świadkowie itp
Odpowiedz
#13

Poczytajcie kodeks cywilny w zakresie umowy o dzieło. Nie twierdzę że należy się 100% wynagrodzenia na które się umówiono. Ale zapłata 0 % jest złym pomysłem. Mówię to jako prawnik. Każdy zrobi tak jak będzie uważał.
Odpowiedz
#14

To co byś zalecał zrobić w sytuacji gdy wchodzi Ci ekipa na remont (niezarejestrowana działalność) i po 2 tyg okazuje sie ze spieprzyli niemal całą robotę i wszystko trzeba poprawiać a kasa za materiały już poszła w błoto - trzeba kupić materiały na poprawkę ponownie. Umowa jest słowna i zapłata tyczy się pracy wykonanej wg. ogólnych standardów dobrze (czemu odpowiada podyktowana przez nich stawka). Ile % od umówioego wynagrodzenia powinienem zapłacić.
Odpowiedz
#15

Nie ma reguły. To co mnie dziwi to fakt, że ludzie wydają kilkaset tysięcy złotych na dom, a mają problem z wydaniem tysiąca na prawnika, który przypilnuje kilku kwestii. Nie mam z tym problemu - wiem, że nie z każdym "fachowce będzie mi po drodze, bo nie będą chcieli się zgodzić na warunki, ale w sumie będzie spokojniej i taniej.
Odpowiedz
#16

Powiem Ci szczerze, że nie do końca rozumiem jak prawnik miałby pomóc w "walce" z nieudolnymi fachowcami.
Odpowiedz
#17

W umowie powinno wprowadzić się kary umowne. Jeśli tego nie macie to sprawa się komplikuje ale nie jest beznadziejna. Wszystko zależy od okoliczności. Pismo przedprocesowe powinno pomóc
Odpowiedz
#18

Jeśli jakość odbiega od parametrów określonych w danej normie budowlanej to możesz zażądać poprawienia niedociągnięć. Jeśli natomiast wykonawca nie jest w stanie poprawić swojej pracy ( z różnych przyczyn) możesz wówczas zaprosić inną ekipę, która wyceni koszt poprawek i te pieniążki odliczyć wykonawcy od zapłaty. Następnie zakończyć współpracę z wykonawcą nie spełniającym oczekiwań.
Nie zalecam, jak tutaj niektórzy buńczucznie pokrzykują, wypierxolenia ekipy z budowy. Nigdy nie masz pewności kogo wpuściłaś do domu.
Odpowiedz
#19

A kierownik budowy to gdzie jest?
Odpowiedz
#20

Jeżeli inwestor posiada dowody na okoliczność tego, że kierownik budowy (a także inspektor nadzoru) nie dopełnił swoich obowiązków, dokonując odbioru wadliwie wykonanych prac, to wówczas powinien pozwać nie tylko wykonawcę, ale równocześnie także osoby współodpowiedzialne, które miały kontrolować realizację inwestycji. Zgodnie bowiem z art. 441 ustawy z 23 kwietnia 1964 r. (Dz. U. z 2016 r., poz. 380, z późn. zm.), jeżeli kilka osób ponosi odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną czynem niedozwolonym, ich odpowiedzialność jest solidarna.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości