Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zmiana rozwodu z orzekaniem o winie na bez orzekania

#1

Doczekałam się terminu pierwszej sprawy, będzie za miesiąc[Obrazek: 1f60a.png]? złożyłam pozew o rozwód z orzekaniem o winie męża, alimenty i uregulowanie kontaktów. Na sprawę czekaliśmy prawie rok, w międzyczasie sąd wyznaczył zabezpieczenie alimentów. Mnóstwo czasu minęło ale jakoś już funkcjonujemy w " nowym życiu" i myślę, że nie chce dluzej ciągnąć tego wszystkiego, chce szybkiego rozwodu. Myślę żeby ustalić z mężem kwoty alimentów i dokładne dni kiedy dzieci przebywają u niego i oświadczyć to zgodnie na pierwszej sprawie. Oczywiscie w pozwie ja napisałam swoje, on w odpowiedzi swoje. Czy mimo, że złożyłam pozew z orzekaniem o winie mogę coś takiego zrobić? Jest szansa, że sąd to zakonczy na pierwszej sprawie? Mój świadek już teraz dostał wezwanie na tą sprawę.
Odpowiedz
#2

Wszystko zależy od siedziny może to się ciągnąć a może zakończyć na jednej sprawie o ile mąż na wszystko się zgodzi.
Odpowiedz
#3

Oczywiście jeszcze muszę z nim porozmawiać ale chciałabym normalnie się dogadać wcześniej i oświadczyć to w sądzie.
Odpowiedz
#4

To jak chcesz się dogadać i szybko zakończyć związek to dlaczego złożyłaś z orzekaniem o winie ? Gdzie tu sens ?
Odpowiedz
#5

Długa historia...napisałam że wiele czasu minęło od złożenia pozwu i trochę się pozmieniało. Mój mąż zrobił dużo złych rzeczy. Po kilku miesiącach się opamiętał co do dzieci i ma z nimi normalny kontakt, ja nie utrudniam. Dzieciaki zadowolone. Zabezpieczenie alimentów ściąga mu komornik. Jakoś już funkcjonujemy więc nie potrzebuje wywalania mu winy, nikt nikomu nie utrudnia. Tak będzie szybciej.
Odpowiedz
#6

Z orzekaniem o winie może się zakończyć na jednej rozprawie, pod warunkiem że druga strona się zgadza z winą co raczej nie zdaża się za często , chociaż moja była na wyłącznie swoją winę się zgodziła, do tego normalny sędzia i po 30 minutach pozamiatane.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości