Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pytanie o rozwód i podział majątku

#1

Hey.kilka pytań [Obrazek: 1f642.png]Smile
ile się czeka na wyrok prawomocny ?
Ile kosztuje założenie sprawy o podział majątku ?
Jak długo się czeka na tę sprawę w Wawie ?
Czy spisane porozumienia np przy swiadkach ma jakiś sens? Czy po takim spisaniu można rozporzadzac majątkiem ? Np sprzedać auto ?albo przepisać auto na Ex małżonka ?
Czy ktoś się orientuje ?
Proszę o konkretne odpowiedzi, może być na priv.
Odpowiedz
#2

My wszystko dogadaliśmy między sobą (fakt - poszłam na wiele ustępstw, bo szkoda mi bylo czasu i zdrowia). Za jednym zamachem : rozwód, opieka nad dzieckiem, alimenty i podział majątku. Bez orzekania o winie. Bez adwokatów. Pozew złożyłam na początku grudnia, 2 kwietnia była już rozprawa (bez udziału ex, bo przebywał za granicą). Wszystko trwało może 20 min. Sąd w W-wie.
Odpowiedz
#3

kilka moich uwag:
wyrok prawomocny - w przypadku sprawy rozwodowej 21 dni od ogłoszenia wyroku, chyba, że ktoś złoży apelację, to wtedy prawomocność nastaje wraz z ogłoszeniem wyroku przez sąd II instancji.
założenie sprawy o podział majątku - 300 zł przy zgodnym projekcie podziału, 1000 zł w przypadku sporu.
Czy spisane porozumienia np przy świadkach ma jakiś sens - nie.
Czy po takim spisaniu można rozporzadzac majątkiem - tak
NIE W KAŻDYM PRZYPADKU TRZEBA IŚĆ DO NOTARIUSZA! Ta wizyta jest konieczna w przypadku podziału majątku w skład którego wchodzi mieszkanie, inaczej może być na zwykłej kartce papier, chociaż dokładnie można się wypowiedzieć po poznaniu składników majaku.
Odpowiedz
#4

Jak by były problemy to do którego adwokata w Warszawie iść z podziałem majątku?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości