Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Adwokat Świdnica - Rozwód

#1

Witam mam meza alkoholika i mam takie pytanie... czy składać pozew rozwodowy z orzekaniem o winie czy dla spokoju bez... Mamy 2 dzieci, mąż nas utrzymuje a ja zajmuje się domem i dziećmi. Jak to zrobić aby po rozwodzie zapewniał nam środki na przeżycie. Na co bym się nie zdecydowała to z rozwodem będzie mi robił problemy dlatego też potrzebuję dobrego prawnika najlepiej adwokata. Sprawa będzie w Świdnicy. Jeśli możecie podajcie mi także namiar na dobrą kancelarię adwokacką?
Odpowiedz
#2

Z orzekaniem o winie, wpisz w google adwokat Świdnica opinie albo adwokat Świdnica rozwód i poczytaj co piszą ludzie
Odpowiedz
#3

Mi prawnik powiedział że z orzekaniem z tego względu że tacy ludzie w każdej chwili tracą pracę j mogą nas posadzić o alimenty na siebie ...tylko że człowiek chce uniknąć tego szarpania się w sądach
Odpowiedz
#4

Zależy na czym Ci zależy. Jeśli chcesz się rozwieść i mieć spokój to najlepiej bez orzekania o winie. Jak dobrze pójdzie, dostaniesz rozwód na pierwszej rozprawie.
Odpowiedz
#5

Z orzekaniem też można na pierwszej rozprawie
Odpowiedz
#6

Mam bardzo podobny problem czy może ktoś napisać jak wygląda sprawa rozwodowa o co pyta sąd na takiej sprawie. Jak się przygotować do takiej sprawy?
Odpowiedz
#7

Każda sprawa rozwodowa jest inna
Odpowiedz
#8

Dziękuję bardzo dużo dobrych informacji w tych wpisach ale ten adwokat jest z Wrocławia chyba a mi zależy aby był ze Świdnicy tak aby nie płacić za dużo
Odpowiedz
#9

Jesli wylacznie winny jest maz, to z winy meza jest jak najbardziej zasadne, ale jesli np. zdradzilas meza, to moze juz nie byc takie oczywiste dla Sadu czemu malzenstwo sie rozpadlo... jesli sa dzieci w zwiazku, to tez niekoniecznie musi wszystko skonczyc sie na pierwszej rozprawie, bo uregulowanie kontaktow, wladzy itd. Jesli z winy malzonka bedzie, to masz prawo do alimentow. jesli bedzie bez orzekania, to do 5 lat mozecie wzajemnie sie podac o alimenty, ale tylko wtedy, gdy udowodnicie, ze znalezliscie sie w niedostatku.
Odpowiedz
#10

Nikt ci tu nie powie czy tak czy tak. Nikt nie byl w twoim życiu. Nie wiemy , jak ono wygląda , nie wiemy jaka ty byłaś zona ani on mężem. Samo bycie alkoholikiem automatycznie nie prowadzi do tego , że to jest jego wina. On może mieć takie argumenty , że może nawet się okazać , że twoja. Jeśli oboje macie coś na siebie ..to musisz się przygotować na walkę w sadzje , która niejednokrotnie długo będzie trwać
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości