Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Odszkodowanie za gazociąg na działce

#1

Kochani pomóżcie. Mam działkę przechodzi mi przez nią gazociąg i pytanie czy mogę starać się o odszkodowanie jak tak to co mam pisać i gdzie
Odpowiedz
#2

Gazociąg już tam był jak ją kupowaliście?
Odpowiedz
#3

Podejrzewam, że na własny koszt będziecie musieli przełożyć gazociąg.
Odpowiedz
#4

Występuje się do zakładu gazowniczego o wydanie warunków na przebudowę gazociągu, ze względu na kolizję z planowana budowa. Koszty ponosi Inwestor.No chyba, że gazowania się nie zgodzi to wtedy lipa.
Odpowiedz
#5

Hmmm może najpierw zapytamy co to za gazociąg. Jeśli niskie ciśnienie to powiedzmy że za kilkadziesiąt tysięcy coś z tym zrobią. Jeśli główna magistrala wysokiego ciśnienia....lub przynajmniej średniego.... wątpię że ktokolwiek się na to zgodzi.
Odpowiedz
#6

Raczej bez szans na odszkodowanie. Zwykle takie działki są na tyle duże, że jest miejsce na odsunięcie się od rury i budowę domu, przynajmniej u nas tak było - działki po 8-12arów, a te z gazem powyżej 20 miały.
Odpowiedz
#7

Jak jest to średniego ciśnienia to można się budować 1,5 m od niego. Na odszkodowanie nie można liczyć skoro kupując działkę gazociąg już był i było to na mapach itp.
Odpowiedz
#8

O odszkodowanie tylko od sprzedającego jeśli ukrył ten fakt, od właściciela gazociągu nie. Możesz jedynie ustalić służebność. W zależności jaka jest działka i jak biegnie rura, możesz sie starać o zmniejszenie strefy ochronnej. Jak chcesz wiedzieć jak, napisz na prv. Jestem po otrzymaniu zgody kilka m-czy temu .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości