Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Apelacja sprawa karna adwokat Rybnik

#1

Cześć sprawa karna, wnosze apelację. Poszukuję adwokata do pomocy lub może kogoś kto odpowie na takie pytania

-Zeznania jednego z świadków są fałszywe, mam dowody podważające połowę tych zeznań, czy jest jakiś paragraf na oddalenie zeznań, nie branie pod uwagę czy coś podobnego?
-Czy twierdzenie że brak dowodów świadczy o niewinności jest poparte jakimś artykułem czy to tylko pobożne życzenie?
-Czy sędzia może występować w roli oskarżyciela, manipulować świadkiem aby ten mówił co chce sędzia, czy jest jakis przepis co można zrobić w takiej sytuacji?
-Czy apelacja może wyglądać podobnie jak sprzeciw czy są do tego jakieś wyższe standardy, o czym należy pamiętać pisząc apelację?


Z góry dziękuję za każdą pomocną informację i namiary na prawnika który mogłby dobrze napisać taką aplecjacje
Odpowiedz
#2

W apelacji należy podnosić kwestie naruszenia przepisów procesowych (dotyczących prowadzenia postępowania) i materialnych (dot. Samego czynu zabronionego - występowania jego przesłanek lub też braku, nieodpowiednie kwalifikacji itd).
Formułuje się argumenty wskazują co sąd uznał lub czego nie uznał, i jaki miało to wpływ na wynik sprawy lub mieć mogło gdyby to (nie)uwzględniono.
Co do błędnych zeznań - sąd w uzasadnieniu odniósł się do tego które argumenty przyjął za zasadne, które dowody i w jakim zakresie za właściwe. Należy do tego się merytorycznie odnieść. Dopóki nie ma wyroku o fałszywych zeznaniach - to trudno mówić o tym że doszło do przestępstwa. Na ten moment co najwyżej sąd oparł ustalenia na twierdzeniach które są sprzeczne z pozostałym materiałem dowodowym i stanem faktycznym, co miało wpływ na wynik sprawy.
Szczerze polecam mimo wszystko wizytę w jakiejś kancelarii gdyż apelacja to nie takie hop siup i bez doświadczenia można łatwo pewne rzeczy przeoczyć, pominąc istotne argumenty itd. A po apelacji to już mleko się wyleje więc proszę przemyśleć kwestie i czym prędzej podjąć kroki.
Odpowiedz
#3

Apelacja to standardy wyższe o dziesiątki poziomów trudności.
Nie bez kozery na egzaminie zawodowym kandydaci do zawodu radcy prawnego i adwokata piszą apelację, a nie sprzeciw.
Apelacja karna to nie są rurki z kremem.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości