Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Co z pożyczką po śmierci ojca

#1

Mój tata wziął pożyczkę w wysokości 4 tysięcy, spłacał co miesiąc ratę. Po trzech miesiącach zmarł, byłam z mamą w siedzibie pożyczkodawcy i zglosiłyśmy zgon. Pani powiedziała, że okej, wszystko załatwione, tylko tyle. Pożyczka była ubezpieczona, otrzymaliśmy pieniądze z ubezpieczenia. Spadek został przyjęty przeze mnie, moją mamę i rodzeństwo. Mija już osiem miesięcy a my nadal nie otrzymaliśmy informacji czy mamy spłacać tę pożyczkę. Czy pożyczkodawca ma obowiązek informować o konieczności spłaty przez spadkobierców? Czy jest określony czas na to? Czy istnieje taka możliwość ze odezwą się za kilka lat kiedy dług zostanie mocno powiększony o odsetki?
Odpowiedz
#2

Wierzyciel może wezwac spadkobiercow do dobrowolnej spłaty pożyczki. Moze tez wystąpić do Sądu o nakaz zapłaty na spadkobierców, po uzysksniu klauzuli moze prowadzić egzekucje z majątku spadkobierców. W skrocie pozyczka nadal pozostaje do spłacenia przez spadkobierców.
Odpowiedz
#3

Pożyczka wchodzi w skład spadku jako dług. Spadek został przyjęty wprost czy z dobrodziejstwem inwentarza?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości