Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kupno samochodu za 50% wartości

#1

W jednym z komisów samochodowych natknąłem się na ofertę sprzedaży auta w 51% jego wartości. Z wyjaśnień autokomisu wiem, że, samochód przejęty został przez komornika z firmy. Kredyt nie został do końca spłacony więc bank jest współwłaścicielem pojazdu w 49%. Komis zakupił auto od komornika za zgodą sądu i posiada stosowną fakturę. Po zakupie również otrzymałbym fakturę (na 51% wartości przedmiotu). Według komisu nie muszę spłacać pozostałej części kredytu gdyż nigdy nie byłem stroną z jaką bank zawarł umowę, mogę też w nieograniczony niczym sposób rozporządzać przedmiotem zakupu gdyż będę współwłaścicielem w części przekraczającej połowę wartości. Mimo, iż wartość samochodu jest lekko zawyżona, uważam, że ciekawa to opcja - kupuję 51% a rozporządzam w dowolny sposób całością. Zastanawia mnie czy faktycznie bank nie znajdzie jakiegoś sposobu na wyegzekwowanie ode mnie swojej należności oraz co w sytuacji jeśli poprzedni właściciel spłaci te 49% wartości? Jakie wówczas może mieć roszczenie wobec mnie i czy muszę je zaspokoić?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kupno samochodu za 50% wartości - przez wiecejimniej - 10-05-2018,
RE: Kupno samochodu za 50% wartości - przez Spajki - 10-05-2018,
RE: Kupno samochodu za 50% wartości - przez Niechyb - 10-05-2018,

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości