Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Zatrzymanie za jazdę po pijanemu - dobry adwokat Katowice PRAWO KARNE?

#11

Ludzie te ugody z policją lub prokuratorem robione samemu bez adwokata zazwyczaj są wyższe niż możliwa kara sądową dlatego z tego typu sprawami zawsze warto iść do dobrego adwokata.

Mało kto wie, że przekraczając 0 5 promila alkoholu we krwi można odpowiadać również jak za wykroczenie a nie za przestępstwo. Oczywiście jeśli ma się dobrego obrońce a wcześniej odmówi się odpowiedzi na pytania policji.

Cytuję
"Literatura wyraźnie podkreśla – opierając się wprawdzie na przykładzie alkoholu, ale skoro ustawodawca zrównuje różne ksenobiotyki, analogia tutaj wydaje się uprawniona – że nie można przypisać sprawcy popełnienia przestępstwa określonego w art. 178a k.k., w wypadku gdy miał podstawy sądzić, że spożyty przez niego alkohol, ze względu na znaczny upływ czasu, uległ spaleniu, a nie nastąpiło to z powodu zbyt powolnego metabolizmu, o którym sprawca nie wiedział.14 W bardzo podobny sposób wypowiada się W. Wróbel: „Nie można przy tym przyjmować, iż każde świadome spożycie jakiejkolwiek ilości alkoholu przez osobę prowadzącą następnie pojazd oznacza jednocześnie umyślność co do znamienia pozostawania przez nią w stanie nietrzeźwości. Wynika to m.in. z faktu, iż kodeks wykroczeń przewiduje w art. 87 typ czynu zabronionego polegającego na prowadzeniu pojazdu przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu. Oznacza to, iż niezależnie od rzeczywistej zawartości alkoholu we krwi danej osoby, o kwalifikacji prawnej decydować będzie także strona podmiotowa. Jeżeli bowiem po spożyciu alkoholu prowadzący pojazd nie sądzi, iż ilość alkoholu we krwi przekroczyła granice 0,5‰, to choćby nawet działał w nieusprawiedliwionym błędzie, nie można mu przypisać przestępstwa z art. 178a [k.k.], lecz wyłącznie wykroczenie z art. 87 k.w. Oczywiście kwestia błędu będzie istotna jedynie w przypadkach spożycia niewielkiej ilości alkoholu bądź też zakłóceń w absorbcji alkoholu przez organizm (prowadzenie pojazdu po upływie określonego czasu od spożycia alkoholu).”
Odpowiedz
#12

I tu się zgadzam co do ugody. One tylko i wyłącznie skracają sprawę,ale wyroki są wyższe,aniżeli przy sprawie z dobrym adwokatem,lub jak się samemu ma dobrze gadane (autopsja Smile ) Co do reszty się nie wypowiadam.
Odpowiedz
#13

Tego typu sprawy adw. adwokat Eliza Dąbrowska - polecam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości