Adwokat prawo karne Wrocław – czyli jak wybrać adwokata do sprawy karnej?

jak wybrać adwokata do sprawy karnej

W momencie, gdy potrzebujemy pomocy w sprawie karnej pierwsze co przychodzi nam do głowy to udać się po poradę do adwokata, w końcu dość powszechne jest przekonanie, że każdy adwokat zna się na sprawach karnych.

W rzeczywistości jednakże nie ma prawnika, który znałby się na wszystkim, jak również możesz trafić do adwokata, który sprawami karnymi zajmuje się jedynie okazjonalnie, i choć w jego kompetencje nie masz podstaw wątpić, to jednak wybierając obrońcę do sprawy karnej warto kierować się czymś więcej niż tylko tytułem „adwokat” przed nazwiskiem.

Najprostszą metodą znalezienia właściwego obrońcy jest zasięgnięcie języka wśród rodziny i przyjaciół, bo może ktoś już przed tobą korzystał z tego typu pomocy i może polecić ci adwokata, który sprawy tego typu prowadzi.

Oczywiście może się zdarzyć, że rozwiązanie to się nie sprawdzi, gdyż nie znasz osób, które złamały prawo i korzystały z usług adwokata lub najzwyczajniej w świecie nie chcesz informować najbliższych osób, że popadłeś w konflikt z prawem, wówczas więc możesz poszukać w sieci jaki adwokat z twojej okolicy jest polecany do prowadzenia spraw karnych.

Internet pęka w szwach od różnego rodzaju stron i forum na których polecani są zawodowi prawnicy, możesz więc nie tylko poznać jaką opinię mają konkretni adwokaci, lecz również możesz  umieścić zapytanie o polecenie adwokata do twojej konkretnej sprawy.

Jeśli powyższe rozwiązanie nie rozwiało twoich wątpliwości i nadal nie wiesz jak, bądź jakiego adwokata wybrać, możesz poszukać obrońcy przeglądając strony internetowe różnych kancelarii adwokackich, w takim jednak przypadku musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Przede wszystkim zwróć uwagę na profil działalności danej kancelarii, a więc czy ta konkretna kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw karnych, specjalizacja jest obecnie bardzo popularna. Może się bowiem zdarzyć, że kancelaria ma bardzo dobre opinie i wyniki, lecz zupełnie w innej dziedzinie, np. w prawie gospodarczym, wówczas może więc odmówić prowadzenia twojej sprawy.

Żeby więc ułatwić sobie zadanie, skup się tylko na tych kancelariach, które specjalizują się w sprawach karnych.

Jak zostało powyżej wskazane, nie ma co prawda podstaw przypuszczać, że adwokat zajmujący się na co dzień sprawami innego rodzaju nie poprowadzi należycie twojej sprawy karnej, musisz jednak zdawać sobie sprawę z tego, że praca adwokata to nie tylko znajomość przepisów, lecz również, a może nawet przede wszystkim, znajomość orzecznictwa i praktyki.

Adwokat, którego główny profil działalności opiera się na sprawach innych niż karne, może więc nie mieć wystarczającej wiedzy w zakresie orzecznictwa sądowego i stosowanej praktyki, które wykorzystać należy na sali sądowej, a często właśnie takie niuanse decydują o powodzeniu.

Od adwokata oczekuje się przede wszystkim tego, że będzie skuteczny, dlatego gdy już znajdziesz kancelarię prawną, która mogłaby poprowadzić twoją sprawę, warto zorientować się jakie kancelaria ma statystyki spraw wygranych i przegranych, najprościej więc zapytać o to adwokata, który ma zająć się twoją sprawą.

Oczywiście adwokat nie opowie ci ze szczegółami o każdej sprawie, a gdyby to zrobił to mógłbyś mieć powody do niepokoju, bo rodzi się wówczas pytanie czy ten konkretny adwokat należycie dba o zachowanie tajemnicy zawodowej, jednakże podanie szacunkowych wartości nie powinno stanowić problemu, a ty tylko utwierdzisz się w przekonaniu, że dokonałeś właściwego wyboru.

Bardzo często skuteczność danego adwokata postrzegana jest przez pryzmat wielkości prowadzonej przez niego kancelarii, bądź ewentualnie kancelarii w której pracuje, w myśl zasady, że im większa kancelaria tym bardziej skuteczna i więcej sukcesów odnosi.

Z całą pewnością rozwój kancelarii uzależniony jest od tego na jakim poziomie oferuje swoje usługi, pamiętać jednak musisz, że skorzystanie z usług takiej kancelarii może oznaczać, że twojej sprawy wcale nie będzie prowadzić adwokat z którym rozmawiałeś tylko inna osoba zatrudniona w kancelarii, jeśli więc zależy ci na tym konkretnym obrońcy podkreśl to już przy pierwszym spotkaniu, żeby nie było wątpliwości.

Może się również zdarzyć, że twoja sprawa, jeśli np. popełniłeś przestępstwo mniejszej wagi, zostanie potraktowana w takiej dużej kancelarii nieco po macoszemu, bez należytej uwagi i zaangażowania, jakie twoim zdaniem powinno mieć miejsce, jeśli więc zależy ci by z obrońcą mieć stały kontakt i ściśle współpracować, zaznacz to już przy pierwszym spotkaniu z adwokatem i dowiedz się jak wygląda jego kontakt z klientem.

Ocena adwokata (5 / 3)

4
Dodaj opinie o tym adwokacie

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KarolaJelonoTragarzMarysia Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Tragarz
Gość
Tragarz
Ocena adwokata :
     

Także interesuje mnie dobry adwokat karnista z Wrocławia czy możecie polecić kogoś dobrego w przystępnej cenie?

Marysia
Gość
Marysia
Ocena adwokata :
     

Interesuje mnie Państwa opinia o dobrych adwokatach od prawa karnego z Wrocławia. Bardzo proszę o podpowiedź do kogo można się udać? Pozdrawiam M