Adwokat rozwód Waszawa czyli dobry adwokat, po czym go poznać – 6 cech dobrego prawnika.

dobry adwokat w Warszawie - 6 cech dobrego prawnika

W dobie internetu, gdy prawie każda kancelaria posiada stronę internetową, znalezienie prawnika nie jest problemem, jednakże dokonanie najlepszego wyboru już takie proste wcale nie jest. Klient oczywiście nie jest w stanie zweryfikować umiejętności oraz wiedzy zawodowego pełnomocnika, gdyż nie posiada ku temu kompetencji oraz nie ma takiej fizycznej możliwości, szukając adwokata warto jednak zwrócić uwagę na pewne ogólne cechy, które każdemu dobremu adwokatowi można przypisać.

Przede wszystkim szukając pełnomocnika zwrócić uwagę należy na jego specjalizację. Prawo jest bardzo rozległą dziedziną i nie ma prawnika, który zna się na wszystkim, dlatego szukając np. adwokata do sprawy rozwodowej, należy zorientować się czy konkretny pełnomocnik specjalizuje się w prowadzeniu właśnie takich spraw. 

Specjalizacja adwokata zapewnia klientowi gwarancję, że pełnomocnik posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie konieczne do prowadzenia jego sprawy, dlatego decydując się na usługi konkretnego adwokata, jego specjalizacja powinna być jednym z głównych argumentów, który powinien zostać wzięty pod uwagę. 

Obok specjalizacji bardzo ważną cechą jest również profesjonalizm. Profesjonalny adwokat to taki, który nie tylko rzetelnie podejdzie do sprawy i zapewni usługi na najwyższym poziomie, lecz również taki, który jest odporny na działania innych osób i dla którego priorytetem jest dobro klienta. Nie ulega wątpliwości, że adwokat reprezentujący daną osobę podlega tylko jej poleceniom, profesjonalny adwokat uprzedzi jednakże swojego klienta, gdy strategia obrana przez klienta w postępowaniu może mieć dla niego ujemne skutki oraz zaproponuje alternatywne, mniej ryzykowne, rozwiązanie. 

Dobry adwokat umie również przewidzieć konsekwencje planowanych działań, uprzedzi o nich klienta oraz opracuje strategię jak te negatywne następstwa wyeliminować bądź je przynajmniej zminimalizować.

Obok wiedzy, doświadczenia i profesjonalizmu bardzo istotne są również cechy charakteru pełnomocnika, które spowodują, że klient będzie dobrze się czuł w obecności swojego pełnomocnika i któremu bezgranicznie zaufa w prowadzonej sprawie. 

Dobry adwokat jest więc otwarty i nie ma problemu, aby nawiązać kontakt zarówno ze swoim klientem, jak i z innymi osobami zaangażowanymi w postępowanie, a więc np. z świadkami. Otwartość adwokata powoduje, że klient jest wobec niego szczery i nie krępuje się wyjawić nawet najbardziej wstydliwych okoliczności, w ten sposób buduje się więc zaufanie klienta wobec adwokata, które jest niezbędne, aby adwokat mógł w pełni profesjonalnie reprezentować jego interesy. 

Łatwość nawiązywania kontaktów to jedno, jednakże równie ważne jest by adwokat potrafił wczuć się w sytuację swojego klienta i rozumiał jego położenie, czyli żeby był człowiekiem empatycznym. Cecha ta jest szczególnie ceniona przez klientów i jest bardzo ważna w budowaniu dobrych relacji na linii klient-adwokat, gdyż tylko pełnomocnik, który posiada te dwie cechy, czyli otwartość i empatię, jest w stanie w pełni poznać swojego klienta i jego potrzeby i tylko z takim pełnomocnikiem klient będzie w pełni współpracować. 

Równie istotne jest również by adwokata cechował praktycyzm, w końcu nie sztuką jest generowanie kosztów po stronie klienta, lecz sztuką jest uzyskanie korzystnego dla klienta rozstrzygnięcia, a czasem najprostsze rozwiązania są właśnie najlepsze.

Wskazane cechy dobrego adwokata są oczywiście przykładowe, nie sposób bowiem ich wszystkich wymienić, gdyż każdy klient inną cechę będzie uważał za szczególnie istotną i czego innego będzie oczekiwać po swoim pełnomocniku. 

Z praktyki wynika jednakże, że znalezienie odpowiedniego pełnomocnika jest najprostsze, gdy zwrócimy się do rodziny lub znajomych o polecenie adwokata, któremu będziemy mogli powierzyć swoją sprawę. 

Takie rozwiązanie jest o tyle korzystne, że pełnomocnik z polecenia będzie już „sprawdzony” przez znaną nam osobę, przed osobistym spotkaniem z adwokatem można więc się dowiedzieć jakim jest człowiekiem, w jaki sposób prowadzi sprawę i czego tak naprawdę możemy się spodziewać. 

Ponadto, w ten sposób można zaoszczędzić wiele czasu, udając się do adwokata z polecenia nie trzeba przeszukiwać setki stron internetowych w celu znalezienia odpowiedniego pełnomocnika, ani zapoznawać się z profilem działalności każdej kancelarii, jeśli więc otrzymamy kontakt do pełnomocnika z polecenia, zawsze warto od spotkania z takim adwokatem rozpocząć poszukiwania swojego pełnomocnika.

Ocena adwokata (5 / 5)

7
Dodaj opinie o tym adwokacie

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
OlejnikmikszaRezorMajkaTugetger Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Maricn JJc
Gość
Maricn JJc
Ocena adwokata :
     

Artykuł o wszystkim i o niczym. Nic nie wnosi do sprawy. Dużo lepiej by było jak byście podali konkretne nazwiska dobrych adwokatów w Warszawie

Aneta Kaplica
Gość
Aneta Kaplica

Do jakiej sprawy potrzebujesz?

Tugetger
Gość
Tugetger
Ocena adwokata :
     

Rozwody to nie jest trudna dziedzina prawa. Większość adwokatów da sobie radę

Majka
Gość
Majka

Kwestia, żeby przeprowadzić postępowanie dobrze a nie poradzić sobie. Są oczywiście sprawy proste i tam nie ma filozofii. Nie trzeba nawet adwokata bo jak nie ma sporu to przed sądem adwokat potrzebny tylko dla wygody. Jak jet jednak spór i przeciwne strony podkładają sobie pod nogi kłody wtedy dobry prawnik jest niezbędny. Sprawa o rozwód jak sprawa o rozwód ale trudności mogą być w sprawi o alimenty, podział majątku czy opiekę nad dzieckiem

Rezor
Gość
Rezor
Ocena adwokata :
     

Na forum macie rozbudowany wątek na ten temat znacznie lepszy niż ten wpis. Podaje link https://sprawdzony-adwokat.pl/forum/Thread-ADWOKAT-ROZWOD-WARSZAWA-KOGO-POLECACIE

miksza
Gość
miksza
Ocena adwokata :
     

Do rozwodu nie musi być adwokata. Jak jest rozwód bez orzekania o winie można go sobie samodzielnie przeprowadzić

Olejnik
Gość
Olejnik
Ocena adwokata :
     

Gdzie jest ten ranking kancelarii adwokackich z Warszawy?