Adwokat rozwód Wrocław – czyli jak wybrać dobrego adwokata do sprawy rozwodowej?

jak wybrać dobrego adwokata do sprawy rozwodowej

Jeżeli małżonkowie są zgodni co do samego rozwodu, ustalili między sobą wszelkie kwestie dotyczące wspólnych małoletnich dzieci oraz porozumieli się w zakresie podziału majątku wspólnego, to z reguły nie potrzebują angażować adwokata do swojej sprawy rozwodowej, gdyż bez problemu sami sobie w sądzie poradzą.

Jeśli jednak każda kwestia podlegająca rozstrzygnięciu przez sąd w wyroku rozwodowym stanowi punkt zapalny między małżonkami i osiągnięcie jakiegokolwiek konsensusu nie jest możliwe, wówczas skorzystanie z pomocy adwokata może stać się niezbędne, warto zatem poświęcić nieco czasu i energii, żeby wybrać odpowiedniego pełnomocnika.

Poszukiwania odpowiedniego adwokata do poprowadzenia sprawy rozwodowej rozpocząć można od popytania rodziny i znajomych czy nie znają kogoś godnego polecenia. Może się bowiem zdarzyć, że np. przyjaciółka lub kuzyn, również niedawno się rozwodzili i korzystali z usług profesjonalnego pełnomocnika, który bardzo dobrze sobie poradził w ich sprawie na sali sądowej, a jeśli nawet nie mają najlepszego zdania na temat pracy swojego pełnomocnika, przynajmniej wskażą z jakim prawnikiem lepiej nie nawiązywać współpracy.

Następnym krokiem a w przypadku gdy nie mamy znajomych którzy korzystali z usług prawnika to nawet pierwszym będzie wpisanie wyszukiwarce słów ” adwokat rozwód Wrocław ” , ” adwokat rozwód Warszawa ” czy po prostu adwokat rozwodowy. Internet jest nieocenioną skarbnicą wiedzy jednak na wszelkie informacje związane z opiniami o prawnikach trzeba patrzeć z dystansem i dokładnie przeanalizować temat. Warto poczytać komentarze i opinie o prawnikach w wielu miejscach aby upewnić się, że adwokat któremu chcemy powierzyć sprawę rodzinną faktycznie posiada taką specjalizację oraz przykłada się do prowadzonych spraw.

Kolejną bardzo istotną kwestią jest doświadczenie danego adwokata w sprawach rodzinnych oraz to czy się w takich sprawach specjalizuje. Doświadczenie nieodzownie kojarzy się z wiekiem, nie oznacza to jednakże, że tylko starszy adwokat będzie odpowiedni i zagwarantuje prawidłowe prowadzenie sprawy, gdyż coraz częściej również młodzi ludzie mogą pochwalić się kilkuletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw rodzinnych, a nie rzadko są również bardziej kreatywni, otwarci i lepiej poinformowani o zmianach i nowym orzecznictwie sądowym niż ich starsi koledzy.

ZOBACZ DYSKUSJE NA TEN TEMAT NA FORUM

DOBRY ADWOKAT WROCŁAW ROZWÓD POSZUKIWANY

W dobie internetu praktycznie każda kancelaria adwokacka posiada stronę internetową, dlatego przed spotkaniem z konkretnym adwokatem warto z taką stroną się zapoznać, gdyż zwykle można na niej znaleźć informacje dotyczące zakresu prowadzonych spraw, wykształcenia oraz doświadczenia, jeśli więc dany pełnomocnik sprawami rodzinnymi się nie zajmuje, co można wnioskować np. z braku takiej informacji na stronie internetowej, wówczas warto poszukać innego adwokata.

Postępowania rozwodowe, oraz wszelkie sprawy rodzinne, są niezwykle specyficzne i to pod wieloma względami, pełnomocnicy prowadzący tego rodzaju sprawy zwykle więc się w nich specjalizują, co oczywiście gwarantuje wiedzę i znajomość praktyki sądowej w takich postępowaniach, jeśli jednak adwokat zajmuje się głównie np. obsługą przedsiębiorców, a ponadto twierdzi, że sprawy rodzinne również nie są mu obce i dysponuje odpowiednimi kwalifikacjami do prowadzenia postępowania rozwodowego, warto dwa razy się zastanowić nad powierzeniem sprawy takiemu pełnomocnikowi, gdyż nie ma prawnika, który byłby specjalistą w każdej dziedzinie i znał się na wszystkim, więc działalność w różnych, niespokrewnionych, branżach może powodować, że w żadnej z nich adwokat nie jest specjalistą.

Istnieje ponadto ryzyko, że nasza sprawa rozwodowa zostanie przez takiego pełnomocnika potraktowana nieco po macoszemu, gdyż w stosunku do obsługi prawnej przedsiębiorców adwokat za rozwód otrzyma niższe wynagrodzenie, korzystniej dla adwokata jest więc dołożyć większej staranności i energii dla sprawy bardziej dochodowej, czyli związanej z prowadzeniem przedsiębiorstwa, niż dla sprawy rodzinnej.

Mówi się, że klient wobec swojego prawnika powinien być szczery jak wobec księdza na spowiedzi, w kontekście spraw rozwodowych i rodzinnych powiedzenie to nabiera jednakże wyjątkowego znaczenia, gdyż nie sposób z pełnym zaangażowaniem prowadzić sprawy rozwodowej, jeżeli klient przed adwokatem coś ukrywa lub nie ma wobec niego zaufania. Decydując się na zatrudnienie adwokata do prowadzenia postępowania rozwodowego przede wszystkim powinniśmy wybrać osobę, która wzbudza nasze zaufanie i sympatię.

Podczas rozwodów ujawniane są najbardziej intymnie oraz wstydliwe fakty z pożycia małżonków, dlatego dobry adwokat powinien nie tylko umieć znaleźć korzystne rozwiązanie w sprawie, lecz również powinien umieć słuchać i rozumieć w jak trudnej sytuacji znajduje się jego klient. Wybierając adwokata do prowadzenia postępowania rozwodowego należy zatem zwrócić uwagę nie tylko na jego merytoryczne i praktyczne przygotowanie do takiego postępowania, lecz również jak w obecności pełnomocnika się czujemy i czy będziemy w stanie mu zaufać, gdyż bez tych elementów trudno o owocną współpracę i satysfakcjonujący wyrok rozwodowy.

Ocena adwokata (4.76 / 17)

13
Dodaj opinie o tym adwokacie

avatar
8 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
TomekEllewaMarysiakuniaBarbara Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Mamedan
Gość
Mamedan
Ocena adwokata :
     

Czy po protu możecie napisać nazwiska dobrych adwokatów z Warszawy

crosstrem
Gość
crosstrem
Ocena adwokata :
     

Przecież jest ranking adwokatów z Wrocławia od rozwodów https://sprawdzony-adwokat.pl/adwokat-rozwod-wroclaw/

Lis
Gość
Lis
Ocena adwokata :
     

Prosze o polecenie dobrego adwokata do rozwodu z Wrocławia

Sylwia Noti
Gość
Sylwia Noti

Nie ma co się oszukiwać, że do sprawy rozwodowej nie musi być żaden genialny adwokat. Do rozowdu bez orzekania o winie nie trzeba żadnego prawnika. Wzory są w internecie a jak strony są zgodne w sądzie nic się nie wydarzy. Jeśli ktoś z jakiegoś niewiadomego powodu dąży do rozwodu z orzekaniem o winie to też prawnik nie musi byc wybitny bo najważniesze są dowody i świadkowie

Barbara
Gość
Barbara

Potwierdzam

Jasia
Gość
Jasia
Ocena adwokata :
     

Walczyłam o prawo nad opieke nad dzieckiem. Procesy trwały długo i w koncu zmieniłam adwokata. Gdyby nie Pani adwokat Justyna z ulicy Ariańskiej w Krakowie, nie wiem czy dałabym rade. Smiało moge stwierdzic ze jest godna zaufania

PaulinaW13
Gość
PaulinaW13
Ocena adwokata :
     

Tylko Kancelaria Adwokacka Dariusz Erwin Kotłowski!!! Znam kilka osób w imieniu których występowali i każdy bardzo chwalił sobie ich pomoc.

Ellewa
Gość
Ellewa
Ocena adwokata :
     

Ja gorąco polecam Panią Mecenas Dagmarę Jurkiewicz-Hajduk. Miałam bardzo ciężką przeprawę sądową, która trwała prawie 4 lata. Rozwód z orzeczeniem winy, władza rodzicielska, alimenty i wszystko co tylko można. W toku sprawy miała trzech pełnomocników i dopiero jak sprawę przejęła Pani mecenas wszystko zaczęło iść w dobrym kierunku i udało się uzyskać wszystko co chciałam. No może poza alimentami, bo te trochę niższe niż wnosiłam. No ale nie można mieć wszystkiego 🙂

Tomek
Gość
Tomek
Ocena adwokata :
     

Adwokat Ewa Wąsowicz – rzetelna, kompetentna, skuteczna szczerze polecam http://www.adwokat-wasowicz.pl