Adwokat Rodzinny – Tychy

Dobry adwokat od spraw rodzinnych – Tychy

Prawo jest niezwykle rozległą dziedziną, która dzieli się na różne gałęzie. Spośród nich można wymienić, chociażby prawo karne, spadkowe, administracyjne oraz cywilne. Podział ten obejmuje także prawo rodzinne, które zajmuje się kwestami prawnymi wewnątrz rodziny, a także relacjami prawnymi jej członków z innymi podmiotami.

Niejednokrotnie zdarza się, że życie w rodzinie i stosunki rodzinne wymykają się spod działania prawa. Często też dotyczą dzieci, które zasługują nie tylko na odpowiednie traktowanie, ale także na profesjonalne zabezpieczenie ich interesów. Pomoc dobrego adwokata w sprawach rodzinnych zawsze wiąże się z większym zapewnieniem poczucia bezpieczeństwa oraz komfortu. Dlatego decydując się na podjęcie współpracy z prawnikiem, warto dołożyć wszelkich starań, aby taka osoba miała kompleksowe doświadczenie w prowadzeniu tego typu postępowań sądowych.

W jakich sprawach pomoże adwokat rodzinny?

Przykładowe sprawy, w których można liczyć na pomoc adwokata rodzinnego:

  • podwyższenie lub obniżenie świadczenia alimentacyjnego,
  • sprawowanie władzy rodzicielskiej,
  • ustalenie lub zaprzeczenie ojcostwa/ macierzyństwa,
  • ustalenie kontaktów z małoletnim dzieckiem,
  • postępowanie w sprawach nieletnich,
  • związane z zarządzaniem majątkiem dziecka,
  • uznanie dziecka oraz unieważnienie uznania dziecka,
  • rozstrzygnięcie istotnych kwestii związanych np. z wyjazdem małoletniego za granicę, paszportem itp.,
  • podział majątku,
  • rozwód i separacja.

Prawnik może też pomóc w sporządzeniu testamentu czy umowy darowizny. Może też udzielić fachowej porady w różnych kwestiach związanych z dziedziczeniem spadku.

Warto pamiętać, że adwokat rodzinny może pomóc nam w rozwiązaniu konkretnej sprawy na wiele różnych sposobów. Być może potrzebujemy jedynie doraźnej konsultacji, porady prawnej lub doradztwa w przygotowaniu odpowiedniego pisma procesowego. Specjalista pomoże nam w sporządzeniu pozwu o podwyższenie alimentów czy o ustalenie kontaktów z dzieckiem, ale może także zająć się kompleksowym poprowadzeniem całej sprawy.

Jak znaleźć dobrego adwokata rodzinnego w Tychach?

Jeśli mieszkasz w Tychach i potrzebujesz prawnika, któremu będziesz mógł powierzyć prowadzenie swojej sprawy, zachęcamy Cię, abyś poznał opinie klientów wystawione na naszym portalu. Wszystkie zamieszczone informacje zostały dokładnie zweryfikowane przez naszych pracowników. Po skorzystaniu z usługi konkretnej kancelarii adwokackiej możesz wystawić swoją opinię odnośnie do tego, w jaki sposób przebiegła współpraca.

Więcej informacji znajdziesz w toczących się dyskusjach na forum