Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ADWOKAT ROZWODY WROCŁAW

#11

A co chcesz uzyskac? Rozwód z orzekaniem o winie moze potrwac dłużej. Na ogół wiąże się z wyciąganiem przed sądem różnych brudów. Kupa nerwów . większe koszty.
Odpowiedz
#12

Ja dostałam rozwód z wyłącznej winy ex - trwał 2 lata bo ex jak mógł przeciągał sprawę. W moim przypadku twierdzę że warto - zyłam z typowym pasożytem, który pierwsze co by zrobił to wniósł o alimenty na siebie... a tak jestem bezpieczna
Odpowiedz
#13

To nie prawda że rozwód z orzekaniem musi trwać latami. Wiadomo że czasem się tsk zdarza bo przypadki są różne ale nie ma reguły. Ja również miałam z orzekaniem o winie i udało się na pierwszej. Czasem nie da się inaczej. Miałam zaświadczenia o prowadzeniu procedury niebieskiej karty 3 krotnie. Obdukcje lekarska. Wnioskowałam by sąd wystąpił o notatki z polocji z interwencji policyjnych w naszym domu i było ich chyba 5. Pani z gopsu zgodziła się być moim świadkiem . To wszystko starczyło sądowi by udowodnić winę rozpadu małżeństwa byłego męża tyrana. Dodam że on nawet się nie zjawił na rozprawie.
Odpowiedz
#14

To zalezy co chcemy uzyskać Rozwód z wyłącznej winy współmałżonka pozwala nam ubiegać się o alimenty od byłego/byłej do czasu ponownego zawarcia związku małżeńskiego" lub do końca ..i nie musimy być w niedostatku..Ponadto strona" niewinna" nigdy nie będzie płacić alimentów stronie "winnej".Rozwód bez orzekania o winie czy na tzw.porozumienie pozwala na wniesienie pozwu o alimenty każdej ze stron w okresie 5 lat po orzeczeniu rozwodu -w przypadku pogorszenia sytuacji finansowej tj:braku możliwości utrzymania się choroby itp.To dotyczy współmałżonków. Nie ma wpływu na alimenty na dziecko.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości