Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

Prowadzę intensywne poszukiwania dobrego adwokata / radcy prawnego z Bytomia już od kilku dni i im dłużesz szukam opinii i referencji w internecie tym więcej mam wątpliwości. Dlatego też krótkie pytanie do Was którego adwokata z Bytomia lub okolic wybrać do prowadzenia sprawy i dlaczego? No i oczywiście przydatne by było jeśli przy okazji napisalibyście jakie stawki dany adwokat proponuje?
Odpowiedz
#2

Ja też mam pytanie o dobrego adwokata z Bytomia i okolic bo nie wiem czy nie będę musiała zmienić swojego obecnego. Albo może ktoś podpowie co zrobić żeby adwokat, z którego kancelarią zawarliśmy umowę brał udział w rozprawach?
Odpowiedz
#3

Tylko poprzez zapisanie tego w umowie z pelnomocnikiem
Odpowiedz
#4

Generalnie w większych dobrze prosperujących kancelariach gdzie właściciel wyrobił im dobrą renomę standardem jest, że sprawę prowadzi 1 lub 2 prawników. Nie należy się tym denerwować bo to normalne i jeśli prawnik dobrze zna akta to nie ma żadnego problemu. Problem się pojawia jeśli adwokaci nie chodzą na rozprawy a kancelaria wysyła aplikantów ( praktyki stosowane przez mniejsze kancelarie ). Można zawsze zastrzec w umowie, że klient ma być reprezentowany albo przez adwokata albo przez radcę prawnego
Odpowiedz
#5

A jakieś rady odnośnie wyboru dobrego adwokata? Obecnie mam adwokata z polecenia koleżanki ale się okazało później, że to w sumie ktoś od niej z rodziny i polecony wiadomo dlaczego ;/ Potrzebuję naprawdę dobrego prawnika i nie wiem jak do tego podejść
Odpowiedz
#6

Jak bierzesz adwokata z polecenia to tylko od osoby której ten adwokat robił sprawę. A nie, że ktoś tam słyszał że adwokat ma dobre opinie ale w sumie nie wiadomo dlaczego.

Druga sprawa jeśli szukasz adwokata do rozwodu to poradź się osoby która przechodziła rozwód z adwokatem.

Jeśli szukasz adwokata do sprawy karnej bo policja zabrała ci prawo jazdy - to poradź się osoby która miała właśnie taką sprawę a nie właśnie np dobrego adwokata do rozwodu. 

Dobry adwokat z jednej specjalizacji nie oznacza, że musi być doby też w innej. Choć wiadomo wielu adwokatów ma kilka specjalizacji prawo rodzinne, karne, cywilne itd i nie ma w tym nic dziwnego. 

Jak nie masz nikogo bliskiego kto poleci adwokata to dopiero poszukaj w internecie ale aby szukać w internecie a później na spotkaniu ocenić czy adwokat jest dobry to musisz mieć odpowiednią wiedzę właśnie z takim art jak na początku
Odpowiedz
#7

Małe miasto popytaj znajomych o adwokata z polecenia
Odpowiedz
#8

W dzisiejszych czasach trudno o dobrego i ZAANGAŻOWANEGO w sprawę prawnika
Odpowiedz
#9

Znana od dawna jako bardzo dobra kancelaria, kilka lat temu już o nich słuszałam
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości