Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Prawnik odszkodowania Sosnowiec

#1

Mam pytanie: zostałam potrącona przez samochód podczas przechodzenia przez przejście. Potrzebuję znależć prawnika do prowadzenia tej sprawy, ale zależy mi na przejrzystości w kwestiach finansowych - ze względu na obrażenia mam uszczuplone dochody, za to rozdęte wydatki i potrzebuję wiedzieć na jakie kwoty być przygotowaną. W tej chwili jest to wiedza szczątkowa - za poradę tyle a tyle, za rozprawę tyle a tyle, a przecież nie wiem ile ich będę potrzebować....

Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
Odpowiedz
#2

Ostatecznej kwoty nikt Ci nie poda bo nie jest w stanie. Jest uzależnione od ilości rozpraw, ilości składanych wniosków(czasu poświęconego na ich napisanie). Wyjściem może być umowa z firmą,która bierze część pieniędzy po zakończonej sprawie z wygranego odszkodowania.
Odpowiedz
#3

Dziękuje za odpowiedz. Czy są jakieś stawki oficjalne za prowadzenie spraw? Wydaje mi się, ze widziałam coś takiego, ale w tej chwili nie pamietam nazwy i nie umiem sama wyszukać. To miało związek z ewentualnym zwrotem kosztów,
Odpowiedz
#4

oficjalne, przybliżone. Wygogluj sobie firmy odszkodowawcze w swoim mieście.
Odpowiedz
#5

Wpadłam na to, ale ich jest mnóstwo i trudno mi ocenić która z nich jest sensowna. Z drugiej strony odszkodowanie to jedno, a prowadzenie sprawy karnej to drugie, a na tym tez mi zalezy
Odpowiedz
#6

z prawnikami jak z lekarzami podstawa to kwota x przy jakis zabiegach typu pisma itp jest oplata y i wychodzi inna kwota jak pism jest 5 jest inna kwota np z a przy 15 jest kwota d wiec jak widzisz ceny zaleza od rodzaju sprawy od trudnosci od ilosci rzeczy do zalatwienia w ciagu sprawy od ilosci rozpraw od ilosci dzialan w owej sprawie
Odpowiedz
#7

Proszę uważać na firmy pomagające uzyskać odszkodowanie. Jeszcze przed ukończeniem studiów chciałam z takiej skorzystać. Należy pilnie czytać umowę bo część ma ustalony % od żądanej A nie wygranej kwoty. Może dojść do takiej sytuacji że ta ich kwota przewyższy wygraną w sprawie cywilnej. Z takim tematem najlepiej jednak iść do adwokata zrobi i sprawę karną i o odszkodowanie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości