Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Adwokat sprawa karna pomoc pokrzywdzonej

#1

Potrzebny prawnik najlepiej z Katowic do pomocy w takiej sprawie karnej. Moja siostra została pobita w grudniu przez trzy osoby dwóch chłopaków i jedną dziewczynę. Przed pobicie wymuszali od niej pieniądze i grozili. Wszyscy sprawcy siedzą w areszcie na 3 miesiące. Są nagrania obciążające chłopaków ale dziewczyna była w kominiarce i obciąża ją ubiór i zeznania współwinnych. Nieoficjalnie się dowiedzieliśmy że adwokat dziewczynę wnosi o wypuszczenie ją na podstawie zbyt mało obciążających dowodów. Dodam że to dziewczyna z klasy i siostra boi się że jak wyjdzie to wróci do szkoły. Pytanie 1: Czy prokurator jest przedstawicielem siostry? 2: Czy żeczywiście ta dziewczyna może wyjść na wolność przed upływem 3 miesięcy tylko dla tego że nie widać jej twarzy? 3: Czy szkoła nie ma obowiązku wykreślić jej z listy uczniów? 4: Czy adwokat może nam jakoś pomóc w tej sprawie?
Odpowiedz
#2

Prokurator nie jest przedstawicielem siostry. Prokurator jest organem prowadzącym postępowanie przygotowawcze. W takim dużym skrócie można powiedzieć, że reprezentuje prawa pokrzywdzonego. Niemniej jednak nie jest jego pełnomocnikiem. Nie będzie robił tego o co poprosi pokrzywdzona.
Teoretycznie może tak być, że tymczasowy areszt zostanie uchylony. Ale może to zrobić obecnie tylko prokurator.
Odpowiedz
#3

Czyli siostra też musi brać adwokata?
Odpowiedz
#4

Jeśli ma obawy o proces, jeśli nie czuje się pewnie, chciałaby aby ktoś ją reprezentował, to może. Natomiast wydaje mi się, że jeśli chodzi jej o samo powodzenie sprawy, to póki co nie ma takiej potrzeby. Podejrzani siedzą w areszcie, wszystko zmierza jak sądzę ku wniesieniu oskarżenia do sądu. Siostra może umówić się z prokuratorem na rozmowę, jeśli ma jakieś wątpliwości.
Odpowiedz
#5

Skoro prokurator w grudniu skierował wniosek o areszt, a sąd ten środek zastosował.. to o ile nie pojawiły się inne dodatkowe dowody, które wprowadzają wątpliwości odnośnie sprawstwa tej dziewczyny, raczej nie ma się co martwić o to zwolnienie z aresztu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości