Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Alimenty na dziecko

#1

Cześć. Mam pytanie do Was. Bierzemy z żoną rozwód za porozumieniem stron. Jakie płacicie największe alimenty na jedno dziecko? Oboje dobrze zarabiamy i nigdy nie oszczędzaliśmy na córce. Córka ma teraz prawie 5 lat. Zdaje sobie sprawę z wszelkich kosztów stałych oraz tych ad hoc. Ponoszę też spore koszta związane z dojazdami do córki oraz zapewnieniem jej rozrywki gdy jesteśmy razem. Dziękuję.
Odpowiedz
#2

Zgodnie z przepisami, córce nie powinien się obniżyć standard życia po rozstaniu rodziców. Dojazdy na kontakty nie mają znaczenia w utrzymaniu dziecka. Należy policzyć koszt utrzymania włączając w to wszystkie koszt bezpośrednie i pośrednie a następnie podzielić koszt na oboje rodziców z uwzględnieniem sposobu sprawowania władzy rodzicielskiej. Czyli jeśli matka dziecka będzie zobowiązana do opieki, obsługi itp przez większą część miesiąca to nie ma możliwości żeby np dorabiała albo odpoczywala podczas kiedy ojciec w tym czasie może swobodnie dysponować swoim czasem. To nazywa się "świadczenie osobiste" którego ojciec nie realizuje. Alimenty wówczas stanowią 60-70 procent kosztów utrzymania dziecka.
Odpowiedz
#3

U mnie sędzia powiedziała że niestety ale standard życia dziecka się pogorszy jak i rodziców po rozwodzie bo wydatki na wynajem mieszkania czy kredytu .... Śmiać aż mi się zachciało trąbią że standard życia nie powinien spasc dziecku a tak jak stwierdziła szanowna pani że mama powinna wytłumaczyć że dziecko teraz nie będzie miało tyle rzeczy .....
Odpowiedz
#4

Wyliczcie wszystkie koszta w obecnym stanie i podzielcie na pol. Dziecko z wiekiem będzie wymagalo wiecej nakladu prosze tez to wziasc pod uwage oraz to ze jesli dzis pan dobrze zarabia to.nie znaczy ze za 10 lat bedzie tak samo.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości