Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Brak stawiennictwa na rozprawie

#1

Czy moje niestwiennictwo jako powótki na rozprawie rozwodowej może mieć jakieś konsekwencje ?
Na forum w necie wyczytałam że jak ja składała w wniosek do sądu i się nie zjawie na rozprawie zostanie ona odroczona .
Czy ktoś może to potwierdzić ?
Odpowiedz
#2

Jeśli bez usprawiedliwienia nie stawisz się na pierwsze posiedzenie sądowe wyznaczone w celu przeprowadzenia rozprawy, postępowanie ulegnie zawieszeniu. Oznacza to, że sąd do momentu podjęcia go na nowo, nie wykona żadnych czynności, a twój proces i związany z nim stres niepotrzebnie bardzo się wydłużą. W tym przypadku sąd może podjąć postępowanie nie wcześniej niż po trzech miesiącach od jego zawieszenia. Inaczej jest gdy była 1 sprawa , wtedy rozprawa rozwodowa może odbyć się bez względu na to, czy zjawisz się w sądzie, czy nie. Jeżeli twoje stawiennictwo było obowiązkowe (o tym, czy tak jest, dowiesz się z treści zawiadomienia, bądź z wezwania na rozprawę) sąd może skazać cię na grzywnę, tak samo jak niestawiającego się świadka. W praktyce nie zdarza się to często. Bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest wystosowanie do ciebie drugiego wezwania z zagrożeniem, że ponowna nieobecność narazi cię na grzywnę lub po prostu pominięcie dowodu z twojego przesłuchania.
Odpowiedz
#3

to sie zgadza
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości