Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Wypadek drogowy - adwokat Wrocław

#1

Szanowni Państwo. Potrzebuję kilka informacji, porad prawnych na temat wypadku drogowego, którego sprawca jestem ja sam. Wymuszenie pierwszeństwa przez co wynikło zderzenie się na skrzyżowaniu. Byłem trzeźwy. 
5 osób poszkodowanych w tym jedna osoba ze złamana noga, reszta nic poważnego - obicia. 
Po rozmowie z policja dostałem informację że nie skończy się na mandacie właśnie ze względu na to złamanie, ponieważ rozrost zdrowia trwa dłużej jak 7 dni. 
Dostane wkrótce informacje by się stawić na komisariat by zeznac, pytanie co później? Jak to wygląda? Co mi grozi? 
Art 177 paragraf 1, czy rzeczywiście mogłoby się skończyć na karze pozbawienia wolności? 
Bardzo proszę bez zbędnych komentarzy i dziękuję z góry wszystkim na wskazówki i jakąkolwiek pomoc. 
W razie potrzeby odpowiem na wszelkie dodatkowe pytania.
Odpowiedz
#2

W zawieszeniu i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zapewne też nawiązka dla każdego z poszkodowanych.
Odpowiedz
#3

ok temat nie jest prosty czy jest we Wrocławiu jakiś adwokat który specjalizuje się w wypadkach drogowych?
Odpowiedz
#4

Na policji zostanie Panu ogłoszone postanowienie o przedstawieniu zarzutu popełnienia przestępstwa z art. 177 par 1 kodeksu karnego. Zostanie Pan przesłuchany w charakterze podejrzanego. Jako podejrzanemu służyć Panu będzie prawo do złożenia wyjaśnień, do odmowy złożenia wyjaśnień i odmowy odpowiedzi na pytania. Być może zostanie Panu od razu zaproponowana przez prokuratora kara.

Za przestępstwo z art. 177 par 1 kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, albo kara ograniczenia wolności, albo grzywna.
Może zostać nałożony na Pana obowiązek naprawienia szkody lub obowiązek zadośćuczynienia za doznaną krzywdę.
Może zostać orzeczone świadczenie pieniężne.
Faktycznie, może też zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, jednak w przypadku ''zwykłych'' wypadków, zazwyczaj się go nie wymierza.

Jeśli nie był Pan dotąd karany za przestępstwo, może Pan spróbować złożyć prośbę o warunkowe umorzenie postępowania karnego. W tej sprawie jest to możliwe.
Odpowiedz
#5

Dziękuję bardzo za przedstawienie sytuacji. Mam jeszcze pytanie, kiedy mogę złożyć ten wniosek? Po przesłuchaniu czy już teraz? Aktualnie mogę zrobić coś na swoją korzyść czy pozostaje mi czekać na przesłuchanie?
Odpowiedz
#6

Najwcześniej w czasie przesłuchania w charakterze podejrzanego. Może Pan o to wnosić do protokołu przesłuchania. Albo na piśmie.
Odpowiedz
#7

Najwcześniej w czasie przesłuchania w charakterze podejrzanego. Może Pan o to wnosić do protokołu przesłuchania. Albo na piśmie.
Odpowiedz
#8

Jeśli dotąd Pan tego nie zrobił, powinien Pan spotkać się z pokrzywdzoną, przeprosić ją, zapewnić, że uiści Pan na jej rzecz kwotę tytułem zadośćuczynienia za doznaną krzywdę albo po prostu ją uiścić. Proszę dopytać pokrzywdzonej jakiej kwoty by oczekiwała.
Odpowiedz
#9

Ok dziękuje, a kwestia adwokata, czy jest we Wrocławiu jakiś znany adwokat dobry w wypadkach samochodowych?
Odpowiedz
#10

nie wydaje mi się, że w tej sprawie konieczne jest korzystanie z pomocy adwokata
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości