Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Co zrobić, jeśli dłużnik uchyla się od płacenia długu?

#1

Witam. Jedna moja znajoma zadłużyła się u mnie na kilkanaście tysięcy złotych. Mamy umowę spisana, wszystko ładnie. Problem jedna w tym, że stanęła na nogi i tak jak się umawiałyśmy, miała mi zacząć spłacać wszystko w ratach. Jednak tego nie robi, a ja jestem coraz bardziej poirytowana. Czy muszę iść od razu do komornika z tą sprawą? Czy jak to mogę rozwiązać?
Odpowiedz
#2

Polecałbym na początku pójść do jakiegoś prawnika, który siedzi w zobowiązaniach.Pomoże ci wystosować ładne pismo do dłużniczki, takie wiesz… wezwanie do zapłaty. Zazwyczaj to już działa na samym początku. Jeśli jednak będzie dalej krnąbrna, no to trzeba uderzyć mocniej. Wtedy może okazać się, że trzeba będzie pójść do sądu.
Odpowiedz
#3

O rany Sad I to będzie trzeba tak wojować? Nigdy nie byłam w sądzie i jakoś się tam nie widziałam, jeśli mam być szczera.
Odpowiedz
#4

Prawda jest taka, że jak chcesz odzyskac swoje pieniądze, to może się to okazać niezbędne. Prawo jednak jest po Twojej stronie. Dobrze, że spisałaś z nią umowę. Na Twoją korzyść by było też to, jakbyś miała jakiegoś świadka spisania tej umowy. Jak będziesz u adwokata, to podpytaj też dokładnie, jak wygląda cała procedura, żebyś sobie przeliczyła koszta, co Ci się bardziej opłaca.
Odpowiedz
#5

Niestety, nie było żadnego świadka. Czy mi się sprawa opłaca, myslę, że tak, bo to nie była mała suma. No nic, rzeczywiście kogoś poszukam, kto się zna na odzyskiwaniu długów. Tak czy inaczej dzięki za dyskusję.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości