Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dobra firma windykacyjna Wrocław

#1

Klien nie zapłacił za usługę wykonaną w październiku 2017. Z różnych powodów nie została sporządzona umowa, ale usługa została wykonana, faktura wystawiona i odebrana - faktura ok 50.000zł . Wysłane dwa wezwania do zapłaty - samodzielnie. Co można jeszcze zrobić, żeby wyegzekwować płatność? Z klientem unika kontaktu. A ma ktoś może doświadczenia z firmami odkupującymi długi, czy jest to krok warty uwagi? Poszukuję też dobrej kancelarii prowadzącej windykacje z Wrocławia czy możecie polecić jakieś firmy
Odpowiedz
#2

Jeśli szukasz kogoś do windykacji to daj sobie spokój z "firmami" to jest bez sensu. Poszukaj dobrego adwokata lub radcy prawnego. Niech wyśle ostateczne wezwanie do zapłaty. Dłużnicy przeważnie jak widzą, że adwokat pisze i zostało udzielone pełnomocnictwo to inaczej reagują. Nic dziwnego, że nie zapłacił jak samodzielnie wysyłałeś wezwania do zapłaty. Wybierz jakąś dobrą kancelarię, aby jak dostanie pismo i poczyta sobie opinie w internecie o kancelarii to będzie wiedział, że sprawa nie pójdzie bokiem. Dobry prawnik szybko załatwi nakaz zapłaty tak więc nie masz na co czekać.
Odpowiedz
#3

Jestem pod wrażeniem ludzie. takie kwoty a wcześniej nie pójdziecie do prawnika aby wam napisał dobrą umowę? i jeszcze sami wysyłacie wezwania do zapłaty przecież to jest nie poważne.
Odpowiedz
#4

Faktura podpisana? Były na niej jakieś dodatkowe oświadczenia o uznaniu roszczenia?
Odpowiedz
#5

dodatkowy oświadczenia ...? Chyba nie, bo nie wiem co to znaczy. Możesz mi dać jakiś konkretny kontakt do dobrego adwokata w tej kancelarii, to chyba dobra kancelaria bo już nam ją kiedyś polecał w innej sprawie ale tam się zakończyło bez udziału prawnika
Odpowiedz
#6

Dodatkowe oświadczenia to takie, które pojawiają się dodatkowo, czyli nie są konieczne na fakturze.
Odpowiedz
#7

Można spróbować złożyć pozew i wnieść o wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym, może chwyci. Generalnie aby odzyskać należność, to należy po prostu delikwenta pozwać.

Jaka to jest konkretnie kwota? 49 999 zł czy bardziej 50 001 zł? To istotne pod kątem kosztów postępowania.
Odpowiedz
#8

55000zl netto
Odpowiedz
#9

No to minimalna stawka adwokacka to 7 200 zł. Sugeruję udać się do kancelarii i zatrudnić profesjonalistę, zwłaszcza że chodzi o 55 tys. zł z działalności gospodarczej, warto zadbać o swój interes. On już przeglądając papiery stwierdzi, czy jest sens pchać się w postępowanie nakazowe czy nie. Ostatecznie te koszty zastępstwa i tak pokryje pozwany przegrywając sprawę. Wszystko, co wyda Pan na odzyskanie należności zostanie zwrócone.
Odpowiedz
#10

Z tego co wiem ta firma jest w kiepskiej sytuacji finansowej. Może dojść do sytuacji że nie odzyskamy tych pieniędzy, bo klient jest niewypłacalny?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości