Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dobra firma windykacyjna Wrocław

#11

Tak, może.
Odpowiedz
#12

Czy w takiej sytuacji warto rozważać sprzedanie tego długu i odzyskać cześć tej sumy. Czy to jest zgodne z prawem i bezpieczne?
Odpowiedz
#13

Oczywiście, jest zgodne z prawem. Nie do końca natomiast rozumiem co rozumie Pani przez bezpieczeństwo.
Odpowiedz
#14

Ale po co na tym etapie takie kombinacje. Idziesz do adwokata od windykacji. On składa pozew, jest nakaz zapłaty i to komornik sprawdzi czy jest skąd windykować należność. I to jeszcze musi być dobry komornik. Ale kancelarie które robią windykację mają "swoich" komorników którzy ich sprawy robią priorytetowo i bardzo dokładnie. Tak więc jak masz tu już namiar na dobrą windykacje to nie ma na co czekać tylko trzeba pozywać a dopiero później będziesz się martwić lub cieszyć.
Odpowiedz
#15

(09-02-2018, )Werto5 napisał(a):  Oczywiście, jest zgodne z prawem. Nie do końca natomiast rozumiem co rozumie Pani przez bezpieczeństwo.

Miałem ma myśli wplątanie się w poczynania na granicy prawa, ale mniejsza z tym. Czy są jakieś pewne instytucje zajmujące się tym, czy tylko firmy prywatne? Na maila dostaje mnóstwo takich ofert, ale nie są to dla nie mnie wiarygodne firmy. Ale ok pomysł aby pójść z tym do adwokata jest najlepszy więc też tak zrobię
Odpowiedz
#16

Nie, państwo nie zajmuje się skupowaniem długów. To jest działalność gospodarcza, którą podejmują podmioty prywatne.

Tak czy siak trzeba iść do adwokata lub radcy prawnego i to z doświadczeniem w windykacji bo tam jest sporo plusów gdy prawnik ma doświadczenie. Jak chociażby znajomi komornicy.

UNIKAĆ dużych firm windykacyjnych typu sp. zo.o. są mało skuteczne chociaż na początku wszystko wygląda bardzo profesjonalnie. Wiem co mówię bo pracowałem w takiej firmie
Odpowiedz
#17

Dziękuje za rozjaśnienie sytuacji. Mogę jeszcze prosić, o podpowiedz co przygotować (jakie dokumenty) na rozmowę z prawnikiem?
Odpowiedz
#18

Faktury, korespondencja, generalnie wszystko co jest związane z tym kontrahentem oraz tym nieopłaconym zamówieniem/usługą/jakzwałtakzwał.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości