Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dobra kancelaria zakładanie spółek za granicą

#11

Trochę ryzykowna sprawa trzymać gotówkę np na Kajmanach jak tam rejestrujesz spółke
Odpowiedz
#12

No to widzę, ze nie wiele wiesz o dobrej optymalizacji podatkowej. Jak masz dobrego specjalistę od tych tematów a trzeba zaznaczyć, że nie ma takich wielu to zorganizuje to tip top. Spółkę możesz mieć na Kajmanach a gotówkę w banku w Szwajcarii z tym nie ma żadnego problemu obecnie
Odpowiedz
#13

Optymalizacja podatkowa jak optymalizacja w takich spółkach najlepsze jest to, że nie można ustalić ich struktury właścicielskiej. W rejestrach występuje tylko dyrektor powierniczy i udziałowiec powierniczy a te funkcje może pełnić ktokolwiek. Druga sprawa, że można mieć adresy w bardzo fajnych miejscach i nikt nie będzie widział prawdziwego miejsca rejestracji spółki. Możesz mieć adres firmy w Nowym Jorku czy gdzie tylko chcesz.
Odpowiedz
#14

Ciekawy temat ale nadal nie za bardzo rozumiem na czym to wszystko polega. Może ktoś bardziej jasno wytłumaczyć?
Odpowiedz
#15

No temat nie jest prosty dlatego aby to wykonać potrzebujesz np dobrego adwokata który temat załatwi kompleksowo. Są pewne utrudnienia ale to ma sens kiedy pomyślisz o tym jeszcze w kontekście zmiany jeszcze rezydencji podatkowej beneficjenta rzeczywistego tej spółki.

Bo np przepisy ustawy CIT i PIT (art. 24a CIT i art. 30f PIT), wg których polski rezydent podatkowy musi płacić podatek według stawki 19% od dochodów osiąganych przez zagraniczną spółkę kontrolowaną działającą w kraju o korzystnym systemie podatkowym przestają działać gdy beneficjent rzeczywisty spółki offshore przeniesie centrum swoich interesów życiowych na Malte, stając się jednocześnie ich rezydentem podatkowym. Jeśli więc np. (w dużym uproszczeniu) polski rezydent podatkowy zarejestruje swoją działalność np. pod firmą typu LTD na Wyspach Marshalla i jednocześnie spełni wszystkie warunki pozwalające na zmianę rezydencji podatkowej na maltańską, przychody uzyskiwane przez tę spółkę z działalności wykonywanej poza Maltą nie powinny podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym na Malcie. Jednocześnie, przy spełnieniu warunków potwierdzających posiadanie rezydencji podatkowej na Malcie, w Polsce nie będzie istniał obowiązek podatkowy od tych przychodów.
Odpowiedz
#16

Od 2019 r. nieco się zmieniło. Dlatego tylko dobra kacncelaria do takich manewrów. od 1 stycznia 2019 r. przepisami art. 119a par. 1 Ordynacji podatkowej, czynność nie skutkuje osiągnięciem korzyści podatkowej, jeżeli osiągnięcie tej korzyści, sprzecznej w danych okolicznościach z przedmiotem lub celem ustawy podatkowej lub jej przepisu, było głównym lub jednym z głównych celów jej dokonania, a sposób działania był sztuczny. Czyli trzeba takie spółki zakładać mocno z głową, zadbać o wszystko. Firm które zajmują się zakładaniem spółek za granicą w Warszawie jest kilka ale niestety nie każda ma to dobrze połapane. Większość tylko chce założyć spółke zainkasować kasę a co będzie później to już niech się martwi kto inny
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości