Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Dobry adwokat rozwody Gliwice

#21

Nie ma sztywnego terminu, zależy to od sądu, od ilości spraw. Najczęściej sąd wydając zarządzenie o rozprawie równocześnie zleca wywiad.
Odpowiedz
#22

Na troche przed rozprawa. Co do zlozenia pozwu to nie wiem dokladnie, poniewaz w moim przypadku od zlozenia pozwu do wizyty kuratora minelo 5miesiecy. Byc moze jest to tez uzaleznione od regionu (u mnie Katowice).
Odpowiedz
#23

Witam wszystkich . Czy jest może osoba która się orientuje ? Jak wygląda sytuacja i szansa na dostanie rozwodu z orzekaniem o winie jeśli małżonek nie odbiera wezwania ?
Odpowiedz
#24

Wyrok w końcu zapadnie bez jego udzialu
Odpowiedz
#25

Sąd wyda wyrok bez niego z tym,że zanim do tego dojdzie wyśle do niego kilka razy wezwanie a to przeciągnie w czasie całą procedurę.
Odpowiedz
#26

Sąd wyda wyrok zaoczny .Ale będzie się ciągło . Tak jak u mnie to rowny rok.
Odpowiedz
#27

A czy jak jestem z Katowic to mogę sobie wybrać adwokata z Gliwic? Jak to u was wyglądało? czy taki adwokat liczy sobie inaczej?
Odpowiedz
#28

Pozwany nie musi odbierać ani pozwu ani wezwań. Wystarczy że w dniu rozprawy sąd będzie miał w aktach niedoręczoną przesyłkę - albo potwierdzenie, jeśli odbierze. Nie musi pisać odpowiedzi na pozew ani składać zeznań, może nie brać udzialu w postępowanu. Wtedy sąd może wydać wyrok zaoczny, który doręczy żonie i mężowi. Wraz z wyrokiem sąd wysyła pouczenie o sprzeciwie (dla pozwanego) i o apelacji (dla powódki). Jeśli i tym razem mąż nie odbierze przesyłki ani nie złoży sprzeciwu - wyrok uprawomocni się. Potrwa to nieco dłużej niż przy wyroku "ocznym" tj. wydanym w obecności obojga.

Wszystkie informacje są na blogach w internecie wystarczy poszukać.
Odpowiedz
#29

witajcie, ja dopiero na początku drogi. Zdrada żony. Pytania podstawowowe jaka jest różnica między rozwodem bez orzekania o winie a z orzekaniem?
Odpowiedz
#30

Najważniejszy skutek rozwodu z orzekaniem o winie i bez niego dotyczy możliwości dochodzenia alimentów
- w przypadku rozwodu z orzeczeniem o winie można domagać się alimentów od małżonka wtedy, kiedy rozwód pociąga za sobą istotne pogorszenie sytuacji materialnej małżonka uznanego za niewinnego
- w przypadku rozwodu bez orzekania o winie alimentów można domagać się gdy drugi z małżonków znajduje się w niedostatku
- istotnym kryterium jest długość trwania procesu, która w przypadku orzekania o winie i konieczności jej udowodnienia jest znacznie dłuższa
- nie ma znaczenia dla alimentów na dziecko
- nie ma znaczenia dla podziału majątku

Tak więc trzeba dobrze przemyśleć czy jest konieczność rozwodu z orzekaniem o winie jak później jeszcze pójdą pieniądze na adwokata w sprawie o podział majątku ( o ile się nie dogadacie ) , alimenty i opiekę nad dzieckiem
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości