Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fritz Exchange - pokrzywdzeni - pozew, pozew zbiorowy

#11

Spokojnie nie wszystko na raz. Musimy poczekać i na prokuraturę i na sąd w sprawie postępowania restrukturyzacyjnego.
Odpowiedz
#12

W moim przypadku sytuacja przedstawia się nieco inaczej tj. wpłaciłem środki i zrobiłem zlecenie na zakup CHF po określonej cenie. Zlecenia nie doszły do skutku (nie została osiągnięta wymagana cena) i wczoraj je zlikwidowałem. Nie mogę jednak wycofać złotówek. Napisałem @ w tej sprawie i dziś dostałem odpowiedź, że działalność platformy została zawieszona i nie ma możliwości wpłat/wypłat za pośrednictwem rachunków FE. Co powinienem dalej zrobić? Jaki kolejny krok?
Odpowiedz
#13

Może Pan robić to samo co pozostali. Zgłosić sprawę na policję i złożyć wezwanie do zapłaty/pozew o zwrot środków.
Odpowiedz
#14

Jakie jest Wasze zdanie: lepiej jest działać na własną rękę czy przekazać temat profesjonalistom (kancelariom windykacyjnym) ? Rozumiem, że tak czy siak to póki co działania ograniczają się do złożenia pozwu, tak ?
Odpowiedz
#15

Decyzję co do wyboru kancelarii windykacyjnej pozostawiam każdemu z osobna. Jednak wobec tak skomplikowanej sprawy i dziedziny prawa jaką jest prawo upadłościowe i restrukturyzacyjne polecam pomoc adwokata lub radcy prawnego z którym będzie możliwość normalnego spotkania i spokojnego omówienia sprawy.
Odpowiedz
#16

Jeżeli masz dobrego prawnika w dziedzinie spraw gospodarczych to jak najbardziej.
Odpowiedz
#17

Dodam również, że przypadku złożenia indywidualnego zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa można uzyskać status osoby pokrzywdzonej.

Uzyskanie takiego statusu jest korzystne, bowiem takiej osobie przysługiwać będzie szereg uprawnień wynikających z kodeksu postępowania karnego. Pokrótce podpowiem, że do najważniejszych praw pokrzywdzonego należą m.in prawo przeglądania akt sprawy, sporządzenia odpisów, kopii, prawo zażalenia na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa lub umorzenie śledztwa, prawo do złożenia wniosku o dokonanie czynności procesowej, złożenie wniosku o powołanie świadka, prawo do udziału w czynnościach procesowych i w przesłuchaniu biegłego, zapoznaniu się z opinią biegłego. Oprócz wyżej wymienionych uprawnień przysługiwać będzie również wiele innych praw, które dają pokrzywdzonemu realną możliwość wpływania na toczące się postępowanie przygotowawcze i kontrolowania go. Pokrzywdzony może być reprezentowany przez pełnomocnika.
Odpowiedz
#18

(09-06-2018, )Tiytooo napisał(a):  Czyli w tym wypadku znacznie lepiej pozwy indywidualne?

Indywidualne.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości