Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ile kosztuje rozwód z adwokatem - Warszawa

#1

Może ktoś ma taką sytuację i zna odpowiedź.

Idę do adwokata, proszę o założenie sprawy o zabranie praw rodzicielskich i drugą sprawę o alimenty. Adwokat składa do sądu 2 pozwy. Plus odpowiada na odpowiedź strony pozwanej. Czyli 3 pisma. Plus jakieś tam czasami rozmowy między klientem a adwokatem. Ile może zawołać taki adwokat??? 
Koleżance do tej pory za takie coś zawołał 6000 zl plus 1500 za pójście na sprawę. Koleżanka jest z Warszawy.
Ja uważam, że trochę przegięcie z kosztami.
Odpowiedz
#2

W tytule piszesz rozwód a tutaj co innego. Ja znam stawki w Warszawie 2000-3000 za sprawę plus 300-500 za stawiennictwo. W ramach prowadzenia sprawy dowolna ilość pism w ramach I instancji w tym odpowiedź na zażalenia w kwestii zabezpieczeń (czyli wkraczanie w II instancję ale tylko w ramach zabezpieczeń). Tanio i dobrze nie licz chyba, że ktoś znajomy. Dobre kancelarie teraz wyjątkowo się cenią bo na rynku jest od groma średniaków i takich co łapią każdego klienta
Odpowiedz
#3

Można zlecić taniej taką sprawę i to bardzo dobrej kancelarii. Najważniejsze jest aby z góry ustalić koszty. Określić zakres prac oraz wymagania. Są kancelarie które kombinują i na początku zapłacisz 2 tyś ale podczas sprawy narobi się jeszcze kosztów na 8 i razem wyjdzie 10 pomimo, że na początku wyadawało się tanio. Dość powszechna praktyka teraz.
Odpowiedz
#4

No też mi się tak wydaje. I cały czas mówi jej, jak dzisiaj, że potrzebuję jeszcze 1600 zl za " godziny". Cokolwiek to znaczy. Nie wie bo powiedziała że chyba oszalał. Szykuje się zmiana adwokata. Czy możecie powiedzieć kogo wybrać, czym się kierować i jak powinna wyglądać umowa z prawnikiem aby nie było później takich niespodzianek. Może radca prawny wyjdzie taniej? Ale też podkreślam, że super tanio nie musi być - ma być normala cena i dobrze prowadzona sprawa po prostu
Odpowiedz
#5

2600 zl prowadzenie sprawy bez pozwanego pisanie pism o scriny z policji prowadzenie sprawy ze swiadkami...rozmowy tel.sprawa oparla sie w II instancji ....pisanie pism do sadu o niejawne rozpatrywanie spraw o unikaniu kontaktow z dzieckiem...to wszystko za taka sume na poczatku komentarza..i adwokat jest na kazde zawolanie.....
Odpowiedz
#6

Ale pamiętaj, że adwokata ocenia się po zakończeniu sprawy. To, że teraz jest dobrze w sensie że coś robi to nie znaczy że sprawa zakończy się dobrze. Może twoje pisma pisze aplikant 1 roku za 50zł szt dlatego jest tak tanio
Odpowiedz
#7

Strasznie kosmiczna suma az niemozliwa. naciaganie o tyle
Odpowiedz
#8

DOBRY ADWOKAT MUSI KOSZTOWAĆ. CHCECIE TANIO A PÓŹNIEJ PŁACZECIE, ŻE ALIMENTY ZA NISKIE ŻE OPIEKA DLA MATKI A NIE OJCA.

ADWOKACI KTÓRZY MAJĄ WIEDZĘ JAK PROWADZIĆ TAKIE SPRAWY KONKRETNĄ A NIE TAKĄ JAK WSZYSCY POZOSTALI BIORĄ KASE BO IM SIĘ NALEŻY. IDZ RÓB TANIO Z PÓŹNIEJ PŁACZ
Odpowiedz
#9

Oczywiście da się zlokalizować dobrego adwokata czy radcę prawnego w rozsądnej cenie bo raczej tanio to nikt dobry sprawy nie poprowadzi. Ale to tak nie działa, że wchodzisz na forum i pytasz - który adwokat z Warszawy jest dobry do rozwodu. Musisz poczytać i wiedzieć po czym poznać dobrego adwokata i jak podpisać z nim odpowiednią umowę. O jakich kosztach porozmawiać już wcześniej.

Każda sprawa jest inna więc to, że ktoś w Warszawie wziął za taką sprawę 3000 a inny 5000zł to wcale nie znaczy, że jest droższy czy że naciąga. Czasem różnice są subtelne ale przekładają się na znacznie większą ilość pracy prawnika.
Odpowiedz
#10

Bardzo fajne wpisy, szkoda że nie widziałam ich wcześniej. Pieniądze to nie wszytko.

U mnie taka sytuacja adwokat zwodzil mnie przez 6 miesiecy w sprawie o podzial majatku w czerwcu podpisalam z nim umowe nie zrobil nic ....na dzien dzisiejszy oddal zaliczke ale zadnego oswiadczenia nie spisalismy na dzien dzisiejszy mam tylko umowe zlecenie i skan ze przelal mi pieniadze ale w tytule jest napisane ze to jest zwrot ale jaki juz nie ...co mam zrobic w takiej sytacji ....dla mnie to stracony czas nie ufnosc do adwokatow i nie ruszona sprawa o podzial???
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości