Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Jazda po pijaku - warunkowe umorzenie? Czy brać adwokata Warszawa?

#11

Wniosek o warunkowe umorzenie postępowania, to nie żaden powód do obrażania się. Jest to normalny środek przysługujący oskarżonemu. Natomiast, jak to sam z autopsji opisuje Strooobooo, w przypadku gdy prokurator nie chce złożyć takiego wniosku i oskarżony składa go sam, i sąd się do niego przychyla, należy się spodziewać apelacji ze strony prokuratury. Tak, że również odradzałbym porywanie się na to bez dobrego prawnika.
Odpowiedz
#12

Jezeli prokurator podejmie sie apelacij to co wtedy moze byc ?
Odpowiedz
#13

Poniżej napisze o warunkowym umorzeniu postępowania
Aby można starać się o warunkowe umorzenie postępowania musza być spełnione 2 warunki konieczne.
1. Nie mogłeś być wsześniej karany
2. Niska szkodliwość czynu którą ocenia Sędzia ( w skrócie w moim wypadku to ocenił 2 razy Sąd rejonowy i dwa razy od tego odwołała się prokuratura).

We wniosku o umorzenie piszesz dosłownie wszystko co przemawia na Twoją korzyść i co tylko możesz podpierasz papierami, zaświadczeniami i oświadczeniami. Piszesz o Twojej sytuacji rodzinnej, czy jesteś jedynym żywicielem , czy choruje matka, zona, dzieci a ty sie nimi opiekujesz to pisz i zaswiadczenia od lekarza. Opinia z pracy, jeżeli się udzielasz gdzies społecznie to pisz i zaświadczenie, jeżeli wspierasz finansowo jakies organizacje społeczne to pisz i oświadczenie.

Jeżeli samochód potrzebny ci jest do pracy to pisz i oświadczenie od szefa itp dosłownie pisz wszystko co tylko przemawia na twoją korzyśc nawet jeżeli bedzie wydawało ci sie to głupie. trudno mi tu wymyślać ani doradzac bo nie znam waszej sytuacji w związku z tym sam musisz to przeanalizować

We wniosku musisz przyznać się do tego co zrobileś i wyrazić głęboką skruchę. to ważne

bedziesz musiał tez napisac dlaczego doszło do tego tragicznego zdarzenia, co spowodowało twój stan w którym dokonaleś tego tragicznego wyboru - adwokat ci powie co i jak oni już wiedzą jak to napisać aby było dobrze

We wniosku piszesz tez o tym jaka kare chcesz sobie sam wymierzyc a dokładniej jaka chciałbyś zeby ci Sad wymierzył. I tu jedna uwaga. Nie mozesz napisac ze chcialbyś zeby zakaz był np na 3 miesiące.. Minimum rok... Ja tak miałem

co do dokładnej formy i układu wniosku oraz terminach oraz formie złożenia pisma poinformuje cie prawnik...

w moim przypadku przyłożyłem się do zebrania oświadczeń i zaświadczeń oraz opisania wszystkich okoliczności przemawiających za tym zeby jednak sąd był łaskawy i umorzył warunkowo postępowanie, potem zaniosłem to do prawnika a on w moim imieniu wszystko złożył w całość napisał wniosek i złożył wniosek w sadzie.

Powodzenia i głowa do góry
Odpowiedz
#14

(04-21-2018, )Ponipolski napisał(a):  Jezeli prokurator podejmie sie apelacij to co wtedy moze byc ?

Apelacja to sytuacja w której prokuratura nie zgadza sie z wyrokiem sądu niższej instancji ( sadu rejonowego ) i wnosi o rozpatrzenie sprawy przez sad wyższej instancji czyli przez sąd apelacyjny... czyli kolejna nowa rozprawa tylko przed sadem wyższej instancji.... oj brachu widze ze naprawde masz klopot w ogarnieciu sie w tym wszystkim ale ja tez nic wczesniej nie wiedziałem... wnioskuje po tym co piszesz ze sytuacja wasza jest ciężka dlatego naprawdę idź do prawnika... ja tez nie znając twojej sytuacji boje sie dawać ci jakiś szczegółowych rad bo mogę ci coś źle doradzić a tego bym nie chciał.. dlatego jeszcze raz ... głowa do góry.... ja tez myślałem ze to koniec świata a tu wychodzi na to ze w maju może pojadę już autkiem na majówkę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości