Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kancelaria Kredyty Frankowe Szczecin - Kredyt CHF W BANKU MILLENNIUM

#11

Nie musisz się ograniczać do Szczecina. Kancelaria może być z dowolnego miasta np z Warszawy lub Wrocławia albo Poznania to nie ma znaczenia. Ważne jest natomiast aby wybrać dobrą kancelarię która zna się na tych sprawach. Najlepsze kancelarie od kredytów frankowych to obecnie
a) Mazur i Wspólnicy
b) Kancelaria adwokacka adwokat Jacek Sosnowski adwokaci i radcowie prawni
c) Adwokat Paweł Borowski Wrocław

do nich pisz w pierwszej kolejności, porównaj ceny i walcz
Odpowiedz
#12

Ja sprzedalem, wtedy jest roszczenie o bezpodstawne wzbogacenie po uznaniu nieważności umowy. Wszystko bowiem sprowadza sie do uznania za nieważność umowy lub jej nienawiązanie, a następnie rozliczenie rachunków - ile winno byc bankowi wplacone a ile nie. I na tej podstawie sad zasadza ile. Jesli cos jest nienslezne to jest nienalezne, niewazne czy umowa obowiazuje czy bank juz dostal nadplate 330 bo inaczej nie dojdzie do transakcji sprzedazy, ale wtedy trzeba zastrzec, ze wplacamy ale jest to nienalezne. W orzecznictwie pojawia sie watek, ze bank moze żądać zwrotu tego co dal nam do wykorzystania, czyli u pani te 330 plus odsetki pewnie ustawowe, ale na to jest przepis o tym, ze roszczenia bankow sie przedawniaja po 3 latach, nie po 10, wiec całkowite zero. Ale wtedy bank moze podniesc zarzut 502 kc I o to w sumie trwa walka - by prawo stosowac literalnie a nie je naciagac jak chca banki.
Odpowiedz
#13

Wysyłaj do 2-4 kancelarii zapytania i porównaj ceny
Odpowiedz
#14

Fakt to też dobra kancelaria, może nie ścisła czołówka ale jak ktoś bardzo liczy się z kosztami to warto i do nich uderzyć
Odpowiedz
#15

Nie bardzo rozumiem. Sam jestem szczęśliwym frankowiczem i mam podobną sytuację jak autorka postu. Niemniej wydawało mi się to normalne, że trzeba oddać więcej niż się bierze. Przykładowo kredyt z 2009 r. na 100 tys. dzisiaj wart jest tyle samo. Czy to znaczy, że ile lat bym nie splacal to ciągle będzie 100 tys?
Odpowiedz
#16

Nie, normalnym jest koszt którym są odsetki, autorka jak my wszyscy spłaca kapitał a dług mimo tego pozostaje na tym samym poziomie (w moim przypadku) wskutek wzrostu ceny franka.
Odpowiedz
#17

Ja mówię o kapitale Smile Jasne, że jak weźmiesz 100 tys. to oddasz 100 tys. + odsetki, a nie tylko i wyłącznie 100 tys. Ale mnie do spłaty został KAPITAŁ większy niż w momencie podpisywania umowy. Innymi słowy wzięłam 330 tys., spłaciłam 1/3 + odsetki, a oddać muszę 375 tys. + koszty wcześniejszej spłaty.
Odpowiedz
#18

ponieważ przeliczają go na złotówki ?we franku się zmniejsza.
Odpowiedz
#19

wiem, tylko czy to jest zgodne z prawem? Tzn. wychodzi na to, że nie, tylko jak ruszyć teraz to gówno i jak zacząć walkę?
Odpowiedz
#20

Mogę się założyć, że tak jak większość z nas jeśli nie wszyscy, nie miałaś podczas podpisywania umowy świadomości, że kapitał w kredycie może rosnąć. kapitał był wyrażony i udostępniony w pln i tę kwotę traktowaliśmy jako kapitał. ja byłem o tym przekonany bo tak też byłem informowany (symulacje tylko odnośnie rat) że kapitał to kwota udostępniona i wyrażona w pln a tylko rata będzie zależna od kursu chf i będzie ona spłacać kapitał. raz mniej raz więcej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości