Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kancelaria adwokacka adwokat alimenty Warszawa

#1

Przykra sytuacja, kwestia alimentów ale w tym wypadku od dzieci na niepełnosprawną matkę. Czy możecie napisać coś na ten temat ewentualnie podać namiary na adwokata który sprawę w warszawie dobrze poprowadzi. Chcę pomóc znajomej a niestety ona sobie nie poradzi. Dzieci są bardzo majętne jednak nie chcą pomagać matce w żaden sposób a jest ona w trudnej sytuacji
Odpowiedz
#2

Oczywiście,że matka dostanie alimenty. Przykry jest fakt ,że dzieci nie pomyślą same o wspomaganiu matki,ja sobie nie wyobrażam takiej sytuacji ,bez względu na to jaką by była matką
Odpowiedz
#3

Czy dostanie czy nie to decyduje sąd i wcale nie jest to przesądzone. Zależy od wielu czynników. Adwokaci od alimentów w Warszawie to namiar masz tutaj http://www.adwokat-alimenty.warszawa.pl - kancelaria sprawdzona, wyspecjalizowana w prawie rodzinnym, umów się na poradę z tą osobą to się dowiesz jakie są szanse i czy warto pozywać. Porada nie jest droga więc jak chcesz wstępnie pomóc to pewnie 200-300zł to kosztować będzie i będzie wiadomo czy szykować pieniądze na dalesze kroki. Na forum w tak drażliwych tematach jak alimenty nie ma co szukać porad bo każdy ma inne zdanie, wiele osób kieruje się emocjami a nie tym na co pozwala prawo udzielając odpowiedzi
Odpowiedz
#4

Ja nie zostawiłabym rodziców w potrzebie. Przez długi czas również opiekowałam się babcią,od której nigdy dobrego słowa nie usłyszałam a kiedy już była w stanie kiedy nie panowała nad tym co mówi i szły w moją stronę obelgi ani razu nie miałam jej tego za złe . Nigdy się nie odwróciłam od niej ,dla mnie więzy krwi to świętość tak samo jak przynależność do ziemi ,Polski i tradycji.
Odpowiedz
#5

Zaczyna się, temat nie dotyczy tego co powinno się robić tylko - alimentów i adwokata z Warszawy który temat ogranie, na co zresztą już została udzielona odpowiedź powyżej
Odpowiedz
#6

(08-02-2018, )Flimka napisał(a):  Ja nie zostawiłabym rodziców w potrzebie. Przez długi czas również opiekowałam się babcią.....

Kiedyś myślałam jak ty...
Póki nie poznałam obecnego partnera. 
Mazurska Wieś, 6-ka dzieci i dużo alkoholu. Bieda. Głód. Wyliczanie jedzenia (zakaz otwierania lodówki). Dzieci wychowali (raczej odchowali po najmniejszej linii oporu). Za
siłki na dzieci szły najpierw na "przepir*******" jak to mówi mój Piotrek,bo potem jakoś będzie. Rodzice przez 25 lat życia przepili cały majątek. Matka zdrowa kobieta - ale twierdzi że nie nadaje się do pracy. Ojciec ma emeryturę,dzięki temu że sprzedał ziemię i zapłacił Krus za ostatnie 20 lat. Przez kredyt który wzięli nie wiadomo na co z dużego domu zrobiło się mieszkanie 32 m2. 
Dzwonią tylko jak się dobrze nachleją, albo syn który u nich bywa im wleje....
Piotrek zawsze chciał uciec,cieszy się że mieszka 550 km od nich. 
Ma uraz. Nie dzwoni do nich. Sam mówi że nic od rodziców nie dostał. Że dzięki temu że on żył to rodzice przetrwali życie że bo mieli zasiłki. 
Czy tacy "rodzice" serio zasłużyli na pomoc ? ? ? Mamy sobie odmawiać bo oni mają niską emeryturę przez nieróbstwo ? Powinniśmy im wysyłać pieniądze wiedząc że pierwsze co za nie kupią to wóda ?
Odpowiedz
#7

Obowiązek alimentacyjny dzieci względem rodziców ograniczony jest bowiem wyłącznie do sytuacji, gdy Ci znajdują się w niedostatku, tj. gdy nie są w stanie zaspokoić swych usprawiedliwionych życiowych potrzeb, a jedyną drogą do poprawy sytuacji są alimenty od dziecka czy dzieci. Wysokość tych alimentów będzie uzależniona od usprawiedliwionych potrzeb uprawnionego (rodzica) oraz od zarobkowych i majątkowych możliwości zobowiązanego (dziecka).

Wskazać trzeba, że żaden przepis nie uzależnia prawa rodzica do alimentów od tego, czy i w jaki sposób sprawował władzę rodzicielską i jak wykonywał on swoje obowiązki, w tym alimentacyjne wobec dzieci. Co istotne, również sam fakt pozbawienia w przeszłości władzy rodzicielskiej nad dzieckiem nie zamyka rodzicowi drogi do sądowego ustalenia alimentów od dzieci.
Odpowiedz
#8

Współczuję tego, że znalazłaś się w tak trudnej sytuacji.
@Brikstone udzielił już Tobie porady, do której warto się zastosować.
Odpowiedz
#9

W takiej sytuacji w pierwszej kolejności trzeba zadbać o dobrego prawnika, który w razie czego będzie w stanie stanąć na wysokości zadania. Krzysztof Bilski to dobry adwokat działający w miastach takich jak Katowice czy Kraków. To sprawdzony prawnik z dużym doświadczeniem i wiedzą. KLIKNIJ – rozwód, podział majątku, alimenty to jego specjalność.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości