Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kancelaria kredyt CHF POZNAN

#11

Zbieranie osób do pozwu "hybrydowego" - zagrożenia!!!
Po pierwsze co to znaczy pozew hybrydowy?
Zakładam, że rozumiecie to jako połączenie PRZEZ SĄD do wspólnego rozpatrzenia kilku bardzo podobnych ale indywidualnych spraw. Jest to coś innego niż pozew zbiorowy.
Przez ponad 6 lat uczestniczyłem w pozwie połączonym - niedawno zakończył się sukcesem. Była to sprawa przeciw mbank - stary portfel. 20 indywidualnych spraw połączonych PRZEZ SĄD do wspólnego rozpatrzenia.
Na FB prawie codziennie powstają nowe grupy zbierające osoby do pozwu "hybrydowego".
Teraz wyjaśnię na czym wg mnie polega zagrożenie.
Zbierając oferty od kancelarii bazują na założeniu, że będą to pozwy połączone do wspólnego rozpatrzenia. Kancelaria bazując na tym założeniu przedstawia "tanią" ofertę.
I tu UWAGA!! O tym czy te sprawy będą połączone decyduje nie kancelaria ale SĄD.
W opinii mojego prawnika istnieje mała szansa na połączenie spraw w przypadku roszczeń opiewających na kilkadziesiąt tysięcy złotych. W przypadku mojej połączonej sprawy roszczenia były zdecydowanie mniejsze rzędu kilku lub max kilkunastu tysięcy.
Zanim sąd to rozpatrzy musimy złożyć pozew a więc podpisać umowę z kancelarią i jej zapłacić.
Co się stanie w przypadku gdy podpiszecie z kancelarią umowę na konkretna kwotę (przy założeniu połączenia spraw) a sąd ich nie połączy w jedną. Może np. 30 osób podzielić na kilka grup - tak to dokładnie było w moim przypadku. Startowało nas dużo więcej niż dwadzieścia osób i sąd podzielił nas na kilka grup np. po dwie, trzy, pięć czy dwadzieścia osób w grupie.
Jak wtedy będą wyglądały koszty takiego pozwu - warto takie pytanie zadać kancelarii przed podpisaniem umowy.
W opinii mojego prawnika nakład pracy przy pozwie połączonym i indywidualnym jest taki sam. Jedyna oszczędność to koszty rozpraw.
Dodatkowo pozwy połączone trwają dłużej niż indywidualne ( mój 6 lat). Sąd ma dużo więcej do przeczytania. Biegły musi wyliczyć / wydać kilkanaście opinii. W moim przypadku na pierwszą opinię biegłego czekaliśmy UWAGA 1,5 roku a na drugą rok.
W przypadku pozwu indywidualnego trwa to zdecydowanie krócej.
Proszę abyście wszelkie decyzje podejmowali bardzo świadomie a nie pod wpływem impulsu. Podobnie było z pozwami zbiorowymi wielki zachwyt i szturm na kancelarie. Setki osób w pozwach, kasa wydana i efektów ... jak na dziś zero. Wszystko gdzieś utknęło.
Odpowiedz
#12

witajcie. Nazywam się Daniel Wierciński reprezentuję grupę 16 osób posiadających kredyt pseudofrankowy w PKO BP. Poszukujemy osób które także chciały by zlecić sprawę pozwania banku za kredyty pseudofrankowe. Będą to zwykłe pozwy indywidualne ( nie hybrydowe, nie zbiorowe ) jednak dzięki temu, że przyjdziemy większą grupą możemy liczyć na lepsze ceny.

Przeprowadziliśmy staranną analizę ( od ponad 2 miesięcy analizujemy ofertę kancelarii ) i chcemy zlecić sprawę w jednej z Warszawskich kancelarii - przeanalizowaliśmy dokładnie sytuację na rynku ceny, sukcesy, sposób prowadzenia spraw, kontakt z klientem, dostępność mecenasów. Obecnie brane są pod uwagę już tylko 2 kancelarie z 7 czołowych kancelarii które wybraliśmy na początku:

1. Kancelaria adwokacka adwokat Jacek Sosnowski adwokaci i radcowie prawni http://www.sprawy-przeciwko-bankom.pl
2. Mazur i Wspólnicy https://mazuriwspolnicy.pl

Sprawę chcemy zlecić do końca tego miesiąca czyli do końca listopada, jesteśmy otwarci na rzeczowe argumenty. Osoby które chciały by dołączyć do naszej grupy prosimy o kontakt mailowy możliwie najszybciej najlepiej z podaniem w treści e-maila swojego nr kontaktowego na adres: pozewpkobp@wp.pl
Odpowiedz
#13

Osobiście jak dla mnie bardziej Sosnowski i to nie tylko ze względów finansowych
Odpowiedz
#14

Z ciekawości które kancelarie wybraliście?
Odpowiedz
#15

Osoby które pozywały w 2018 to już chyba mają to za sobą czy możecie coś napisać jak wyglądają wasze historie i ewentualnie dać jakieś pomocne rady dla początkujących? O ile czytacie jeszcze takie tematy?
Odpowiedz
#16

Zapewnie nie wszyscy. W Poznaniu sie te sprawy trochę ciągną i to chyba bez wplywu na to jaką masz kancelarie
Odpowiedz
#17

(07-03-2021, )MisterHo napisał(a):  Zapewnie nie wszyscy. W Poznaniu sie te sprawy trochę ciągną i to chyba bez wplywu na to jaką masz kancelarie

trochę ma a trochę nie ma. Jak masz dobrą kancelarię co wielokrotnie pokazuje, że ma szybkie sukcesy to można zakładać, że ma argumentacje dobrą i trafiając do sędziów. Są jednak sędziowie co nie lubią szybko orzekać i chociażbyś miał najlepszy pozew na świecie to i tak sprawa będzie trwała długo
Odpowiedz
#18

Kancelarie nie koniecznie z Poznania ale ranking dobrych kancelarii https://www.franknews.pl/ranking-kancelarii-frankowych/ - z pewnością się przyda
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości