Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kancelaria kredyt CHF POZNAN

#1

witajcie. Czas i na mnie aby zacząć walczyć z bankiem. Kredyt frankowy - umowa z 2007 r. Wiem, że kancelaria prawna nie musi być z miasta w którym mieszkam ale poszukiwania chcę rozpocząć właśnie od Poznania aby być może podejść i trochę też porozmawiać z prawnikiem. Czy polecicie jakąś firmę z Poznania która oferuje takie usługi i jest dobra w sprawie kredytów we frankach. Chciałabym szybko aby kancelaria zrobiła mnie zawezwanie do próby ugodowej aby przerwać bieg przedawnienia a później na spokojnie jak zgromadzę pieniądze na sprawę aby też pozwała bank o odfrankowanie.
Odpowiedz
#2

Nie ograniczaj się do swojego miasta absolutnie. Szukaj sprawdzonej kancelarii która zaproponuje dobre warunki finansowe a miasto nie ma znaczenia, może być Warszawa, Wrocław, Kraków zupełnie bez znaczenia. Wielu radców prawnych i adwokatów oferuje swoje wsparcie online w kwestii tego, aby np. unieważnić umowy kredytu lub zrobić przewalutowanie z franka szwajcarskiego do polskich złotych i zmniejszyć raty.
Odpowiedz
#3

Wejdź sobie na stronę http://www.kancelariefrankowe-ranking.pl - masz listę wszystkich kancelarii godnych uwagi kancelarii prowadzących sprawy kredytów frankowych. Jesli jakiejś kancelarii nie ma na tej liscie to nawet jej nie bierz pod uwagę. Pozdr
Odpowiedz
#4

OK na mojej wstępnej liście do rozważenia jest

1) LAW24 - Komarnicka, Korpalski. Kancelaria prawna sp.j.
Śląska 20, 60-614 Poznań
https://law24.pl

2) Kancelaria Radcy Prawnego
Rafał Walterowicz
ul. Piaskowa 3/2
61-753 Poznań
www.kancelaria-walterowicz.pl

3) Kancelaria Poznań
Kancelaria Radcy Prawnego Małgorzata Brodowska
ul. Matejki 32/33
60-768 Poznań

4) Kancelaria Prawna Primus
Ul. Hercena 3-5 (parter)
50-453 Wrocław

5) Kancelaria Radcy Prawnego Krzysztofa Orskiego
ul. Poznańska 38 lok. 5 (II p.)
00-689 Warszawa

6) Konieczny, Grzybowski, Polak
Kancelaria Prawna sp. k.
ul. Krasińskiego 16,
60-830 Poznań

7) Adwokat Marcin Stachowiak - Kancelaria Stachowiak
Kancelaria Adwokacka
ul. Kramarska 3/1
61-765 Poznań

8) KANCELARIA RADCY PRAWNEGO Jacek Zandecki radca prawny
ul. Głogowska 86/6,
60-262 Poznań

Proszę o wasze opinie, czy jest na tej liście jakaś kancelaria godna uwagi albo kancelaria prawna którą od razu odrzucić bo nieprofesjonalnie obsługuje klientów. Wiem, że kredyty frankowe wymagają odpowiedniego doświadczenia i dużego zaangażowania ze strony prawników. Bez tego nie da się osiągnąć celu…
Odpowiedz
#5

ok to ja zacznę

1) LAW24 - Komarnicka, Korpalski. Kancelaria prawna sp.j.
Śląska 20, 60-614 Poznań
https://law24.pl

- rozważałem tą kancelarię, w temacie są dość długo. Są długo na rynku i robią te sprawy - mają wygrane i mają przegrane sprawy. Jest to droga kancelaria prawna z Poznania, mają różne dziwne koszty na które należy zwrócić koniecznie uwagę np 1.6 lub nawet 3 tyś zł za dojazd adwokata na sprawę! co ich ofertę robi drogą, bardzo drogę i koszty są nie przewidywalne. Kolejna kwestia ci prawnicy prowadzą te pozwy zbiorowe które nie mogą się zacząć i ludzie są w nich uwięzieni, na początku naganiali ludzi na te pozwy, ludzie zaufali a teraz siedzą w tym i to się nawet zacząć nie może. Moim zdaniem adwokat miał tego świadomość ale wolał pozbierać sobie klientów i zebrać kasę a to co się później będzie działo to powie, że przecież wina sądu i tak też zrobili co moim zdaniem powoduje utratę zaufania do nich w jakiś sposób. Później robili pozwy hybrydowe i z tego co wiem w marcu też jedna sprawa źle się skoczyła. Ogólnie po analizie odpadli.

5) Kancelaria Radcy Prawnego Krzysztofa Orskiego
ul. Poznańska 38 lok. 5 (II p.)
00-689 Warszawa

Fachowiec

4) Kancelaria Prawna Primus
Ul. Hercena 3-5 (parter)
50-453 Wrocław

Tu tak trochę na marginesie - nie miałem kontaktu, nie badałem sprawy ale teraz widzę że tutaj masz do czynienia z kancelarią prawną czyli sp. z o.o. która postanowiła zarobić także na frankowiczach. Wcześniej zajmowali się windykacją a teraz specjaliści od kredytów we frankach, pod tym samym adresem różne spółki ale we władzach te same osoby, nie wiadomo o co chodzi. Rosną jak grzyby po deszczu kancelarie, które chcą obsługiwać "frankowiczów". Zero doświadczenia, a stawki porównywalne z innymi. Niech się Wam zapala czerwona lampka. Z dystansem bym podchodził do tematu.

Pozostałe kancelarie raczej mniej znane, sporo temat analizowałem i nie są one w czołówce kancelarii, które obsługują kredyty frankowe
Odpowiedz
#6

witajcie, ja mam podobny temat ale nie będę pozywał banku tylko bank mnie pozwie bo nie mam obecnie już możliwości spłacać cały czas tego kredytu. Mam pytanie, wiecie może która kancelaria prawna może utrzymywać parę lat w sądzie zaskarżenie wypowiedzenia umowy kredytu przez bank? i czy to jest lepsze rozwiązanie czy może lepiej spłacać i ich pozwać i przestać spłacać. Proszę o podanie konkretnych kancelarii, mam już też dość poszukiwania, wszędzie piszą co innego
Odpowiedz
#7

Ale weź pod uwagę, oddalenie pozwu o zapłatę z powództwa banku to nie jest koniec drogi, wręcz przeciwnie - póżniej konieczne jest to, aby samemu pozwać bank, żeby mieć wprost na papierze co i jak dalej z umową, inaczej jedyną znaną rzeczą będzie wysokość naszego długu, jaką deklaruje bank, gdy przychodzi do wypisania banku z księgi wieczystej.
Odpowiedz
#8

Takie sprawy o kredyty frankowe i tak się długo ciągną, razem z apelacjami 4-6 lat i nie trzeba do tego "specjalisty", tak to po prostu standardowo wygląda. Chyba że bank po pierwszej przegranej odpuści i nie będzie apelował. Niemniej jeśli wygrasz, to możesz po prostu zapomnieć o sprawie, nie płacić rat i tyle. Miej jednak świadomość, że według banku nadal będziesz mieć dług i nie zdejmiesz banku z hipoteki. Oczywiście ten dług będzie narastał. Niemniej jeśli wygrasz to bank nie będzie miał prawa Cię pozywać z tytułu tego kredytu jeszcze raz, miej świadomośc jednak, ze nie zawsze. Nie wiadomo jeszcze np. co może bank, jeśli pozew zostanie oddalony na podstawie tego, że umowa na kredyt CHF została wypowiedziana nieprawidłowo, a to bardzo częste przypadki.
Odpowiedz
#9

Przed podjęciem jakichkolwiek kroków prawnych proszę o rozmowę z kilkoma kancelariami i porównanie strategii oraz cen kancelarii, zebraniem ich argumentacji i taktyk procesowych.Prawnicy raczej skłaniają się do używania znanych i przetartych argumentacji, które jeszcze nie są do końca wypracowane. Proszę z prawnikami omówić kwestię taktyki w celu minimaizacji kosztów i ryzyka. Co do dobrych kancelarii będących na topie to obecnie
Mazur i Wspólnicy, Adw. Jacek Sosnowski / Sosnowski adwokaci i radcowie prawni, Barbara Garlacz, Adwokat Paweł Borowski  - jeśli ceny podpasują to można wybrać właśnie jedną z nich. Poza tym z prawnikami trzeba mieć dobrą komunikację, jeśli czujemy że prawnik jest opryskliwy już na starcie to proponuję jednak mimo wszystko może poszukać kogoś kto nie traktuje klienta jak kary tylko bardziej jako nagrodę. Przypominam, że sprawy frankowe są trudne i, aby bank unieważnił umowę, osoba wnosząca pozwy do sądu musi mieć bardzo duże doświadczenie.
Odpowiedz
#10

Ok kancelarie sprawa jasna wiadomo mniej więcej do ktorych uderzyć ale ja mam pytanie co sądzicie czy lepiej iść do kancelarii i zapłacić więcej za pozew indywidualny czy lepiej szukać kancelarii która zbiera osoby do pozwu hybrydowego przeciwko bankowi i wchodzić w taki temat? Nie wiem w ogóle, czy w Poznaniu jest jakiś radca prawny, który prowadzi takie sprawy właśnie w formie masowej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości