Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kancelarie kredyt we frankach - które polecacie

Ale to mało kto ci się przyzna. Teraz każdy jest ekspertem od spraw frankowych. 2 lata temu to cieżko było z kimkolwiek pogadać bo nikt nie wiedział w czym rzecz. Było z 10 kancelarii w całym kraju. Jak znasz jednak dobrze temat i poczytasz wpisy na forum to masz szanse się zorientować. Ale ogólnie chybe teraz jak jest takie zamieszanie na rynku nie warto szukać nic nowego tylko jednak iść do starych wyg
Odpowiedz

Dokładnie, ja uważam że wcale nie ma wielu dobrych kancelarii frankowych. Top specjalistów to nadal nie ma więcej niż 10. Ogłoszeń i reklam jest dużo, bardzo dużo ale nie ma co ukrywać że absolutnie dobrych jest może 3 kancelarie adwokackie w Warszawie, 2 we Wrocławiu może 1 w Poznaniu no i tak wlasnie jest. To, że masz dużo reklam nie znaczy ze profesjonalistów jest wielu
Odpowiedz

Ja czegoś tu nie rozumiem. Bo mówi się, że 90% spraw wygrywają frankowicze. To co te wszystkie sprawy prowadzą tylko kancelarie które wymieniacie tu wcześniej i piszecie, że to są te najlepsze lub dobre? Ogłoszeń jest bardzo dużo? Chcecie powiedzieć, że jak wezme jakiegoś prawnika powiedzmy co prowadził kilkadziesiąt takich spraw to przegram? Coś mi się nie wydaje aby tak to działało ale może ja czegoś nie rozumiem?
Odpowiedz

(11-18-2020, )OnethP1 napisał(a):  Ja czegoś tu nie rozumiem. Bo mówi się, że 90% spraw wygrywają frankowicze. To co te wszystkie sprawy prowadzą tylko kancelarie które wymieniacie tu wcześniej i piszecie, że to są te najlepsze lub dobre? Ogłoszeń jest bardzo dużo? Chcecie powiedzieć, że jak wezme jakiegoś prawnika powiedzmy co prowadził kilkadziesiąt takich spraw to przegram? Coś mi się nie wydaje aby tak to działało ale może ja czegoś nie rozumiem?

Nie rozumiesz bo masz za mało informacji, zapewne nie wiesz jak wyglądają w praktyce sprawy frankowiczów w sądzie oraz nie wiesz praktycznie nic o kancelariach dla frankowiczów i jak wyglądała cała droga z wyrokami i sprawami frankowymi wcześniej.
Odpowiedz

witam wszystkich na forum. Pomimo, że to mój pierwszy post od razu poroszę o pomoc i opinie. Czy uważacie, że jeśli 2 osoby które brały kredyt mają wykształcenie wyższe - jedna osoba ekonomista - zawód księgowa, drugi kredytobiorca branża finansowa ale głównie ubezpieczenia. Czy waszym zdaniem jest szansa wygrać bankiem w takim przypadku?
Odpowiedz

To zależy jedne kancelarie boją się takich przypadków, dobre i doświadczone robią je a są też takie co nie wiedzą o sprawach frankowych za wiele i nawet nie zwracają na to uwagi Smile Na pewno muszą mieć dobrego prawnika i z takim można działać, bo bank takie aspekty w jakiś sposób wykorzystać będzie chciał na niekorzyść z pewnością. W jakim banku kredyt?
Odpowiedz

(11-19-2020, )Patrick96 napisał(a):  Czy waszym zdaniem jest szansa wygrać bankiem w takim przypadku?

Trudno powiedzieć trzeba by zobaczyć umowę a przede wszystkim porozmawiać o okolicznościach zawarcia umowy, sprawdzić czy były jakieś aneksy, zobaczyć jakie oświadczenia były podpisane. Można z pewnością założyć, że sprawa będzie nieco bardziej skomplikowana niż standardowa sprawa frankowa
Odpowiedz

Jeśli osoba ma wykształcenie ekonomiczne bank będzie chciał wykazać, że miała odpowiednią wiedzę a obowiązek informacyjny odnośnie ryzyka kursowego jaki wykonał bank był na odpowiednim poziome. Tak więc to jest okoliczność utrudniająca proces. Musisz mieć tego świadomość choć zapewne nie jeden prawnik dopiero wchodzący na rynek frankowiczów powie, że nie ma problemu proszę zlecać sprawę. Mając jednak tego typu kwestie lub też np jeśli kredyt był brany na spłatę innych kredytów CHF lub jeśli osoba podaje do sądu umowę która była jej 2 lub np 3 z kolei umowę kredytu we frankach to są to okliczności utrudniające. Wymagane jest wówczas wybranie prawnika, który po temacie porusza się swobodnie. Takie okliczności to też np wynajęcie mieszkania zaraz po zakupie. Oczywiście frankowicze takie sprawy wygrywają ale też przegrywają - tu jest kluczowa indywidualna argumentacja. Jeśli taką sprawę powierzysz komuś kto jedynie potrafi odtwarzać argumentację, a niestety większość kancelarii tak robi, to szanse na wygranie sprawy maleją. Trochę też zależy od banku bo inaczej podważa się umowy Getin Bank a inaczej Deutsche Bank a jeszcze inaczej Fortis Bank
Odpowiedz

Czy da się wybrać jakoś tak prawnika aby sprawa trwała krócej? Niektóre kancelarie piszą, że mają wyroki po 6 miesiącach, roku lub powiedzmy 1,5 roku. Inne publikują informacje o wygranych po 3 latach. To przypadek czy działanie kancelarii ma jakiś wpływ na szybkość procesu w sądzie?
Odpowiedz

Prawnik nie specjalnie może coś zrobić aby sprawa trwała krócej. Tutaj wszystko zależy od sędziego, obłożenia sądu i szczęścia
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości