Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kancelarie kredyt we frankach - które polecacie

#11

Jest źle będzie jeszcze gorzej. Dobre i sprawdzone kancelarie są przytkane, dłużej czeka się na odpowiedź a z tego korzystają nowe nie sprawdzone na rynku kancelarie, od których odpowiedź a nawet analizę umowy dostaniesz na 3 dzień. Sama analiza umowy to nie wszystko, to wręcz podstawa z którą poradzi sobie prawie każdy prawnik a nawet lepiej zorientowana osoba która prawnikiem nie jest. Sztuka to jest napisać dobry pozew
Odpowiedz
#12

Napiszcie coś o kosztach pozwania banku, ile liczą sobie kancelarie za pozew. Oczywiście mam na myśli te czołówki 5 najlepszych innych nawet nie biorę pod uwagę
Odpowiedz
#13

I tak sporo tych wyspecjalizowanych kancelarii. Jak ze znajomym badaliśmy rynek na przełonie 2013/2014 to na rynku działały w tych sprawach tylko Mazur i Wspólnicy, adw Jacek Sosnowski, Orski, Paweł Borowski to jest stara gwardia
Odpowiedz
#14

Dokładnie to jest ekipa która od początku rozpracowała te sprawy. Reszta się od nich uczyła. Jeszcze do tej listy Barbarę Garlacz należy dopisać
Odpowiedz
#15

Kwestia wyboru kancelarii jeśli ja jestem z Wrocławia a np bank z Warszawy i to ja zamierzam pozwać bank to lepiej brać kancelarię z Wrocławia czy Warszawy?
Odpowiedz
#16

Bardzo fajna i pomocna lista, lokalizacja kancelarii nie ma znaczenia. Warto porównać ceny bo np kancelaria z Wrocławia może być droższa ( bo musi dojechać na rozprawy do Warszawy) albo tańsza no bo wiadomo w Warszawie stawki mogą ale nie musza być wyższe
Odpowiedz
#17

Wielu z Was szuka i zastanawia się nad wyborem kacelarii prawnej i dobrego prawnika do prowadzenia Waszej sprawy frankowej. Proszę
Was o dużą rozwagę, dobre zbadanie tematu i działanie bez pośpiechu. Potem będzie za późno bo procesu co do zasady nie można powtórzyć i pozostanie Trybunał w Strasburgu jak w przypadku wielu osób które powierzały sprawy przypadkowym prawnikom lub spółkom a nie adwokatom lub radcom.

Oczywiście nigdy nie mamy 100% pewności, że sąd orzeknie zgodnie z naszym żądaniem ale możemy sobie dobrym wyborem prawnika pomóc.
Jest wielu nieuczciwych lub przeciętnych lub zaganianych prawników którzy nie poprowadzą Państwa sprawy w sposób należyty. Najlepsi prawnicy od pseudokredytów w CHF raczej nie schodzą ze stawek i do najtańszych nie należą, mają też już sporo spraw dot. kredytów w CHF i przez to większe doświadczenie (i gotowe przepracowane pozwy).

Bardzo ważna jest specjalizacja i posiadanie wielu spraw dot. pseudokredytów w CHF, gdyż umowy w różnych a nawet tych samych bankach mogą być zupełnie inne i wymagają innej strategii procesowej. Jednakże zawsze istnieje ryzyko, że w przypadku zbyt dużej ilości spraw spadnie jakość świadczonych usług.

Dlatego ważne jest też żeby prawnik miał z nami stały nieutrudniony kontakt, poświęcał nam adekwatną ilość czasu.

Zachęcam również do samodzielnego zgłębienia merytorycznego swojej sprawy i bycia bardzo dopytującym i wnikliwym klientem. Proszę czytać wszystkie pisma procesowe w szczególności banku, pytać jakie wnioski dowodowe składamy, co robimy i dlaczego. Pilnować, dzwonić i sprawdzać! Sprawy o kredyty CHF są to sprawy trudne i nie można opierać się tylko na klasycznych konstrukcjach prawnych z kc do których przyzwyczajeni są sędziowie.
Odpowiedz
#18

Fajnie, fajnie pytanie bo kanclearie kosztują nie mało w sumie przydały by się jakieś informacje o cenach jakie tak naprawdę proponują. Pytanie czy po ewentualnej wygranej z bankiem zostanie nam zwrócony koszt który jest zainwestowany w kancelarię lub inne koszty? Jak to w praktyce wygląda?
Odpowiedz
#19

witajcie. Nazywam się Daniel Wierciński reprezentuję grupę 16 osób posiadających kredyt pseudofrankowy w PKO BP. Poszukujemy osób które także chciały by zlecić sprawę pozwania banku za kredyty pseudofrankowe. Będą to pozwy indywidualne jednak dzięki temu, że przyjdziemy większą grupą możemy liczyć na lepsze ceny.

Przeprowadziliśmy staranną analizę ( od ponad 2 miesięcy analizujemy ofertę kancelarii ) i chcemy zlecić sprawę w jednej z Warszawskich kancelarii - przeanalizowaliśmy dokładnie sytuację na rynku ceny, sukcesy, sposób prowadzenia spraw, kontakt z klientem, dostępność mecenasów. Obecnie brane są pod uwagę już tylko 2 kancelarie z 7 czołowych kancelarii które wybraliśmy na początku:

1. Kancelaria adwokacka adwokat Jacek Sosnowski adwokaci i radcowie prawni http://www.sprawy-przeciwko-bankom.pl
2. Mazur i Wspólnicy https://mazuriwspolnicy.pl

Sprawę chcemy zlecić do końca tego miesiąca czyli do końca listopada, jesteśmy otwarci na rzeczowe argumenty. Osoby które chciały by dołączyć do naszej grupy prosimy o kontakt mailowy możliwie najszybciej najlepiej z podaniem w treści e-maila swojego nr kontaktowego na adres: pozewpkobp@wp.pl
Odpowiedz
#20

Dzień dobry,

Ja bym się pisał jeśli byście szli do mec. Sosnowskiego z tym, że mam kredyt w raiffeisen i sprawę już zleciłem innej kancelarii która złożyła pozew ale podobno można w razie czego sprawę przenieść, wysłałem maila 2 dni temu ale bez odpowiedzi do Pana
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości