Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kancelarie kredyt we frankach - które polecacie

#41

Lista kancelarii z pierwszego postu może i zrobiona w 2014 r  ale zawiera kancelarie, które albo zajmują się kredytami frankowymi dodatkowo obok całej masy innych spraw jak rozwody, spadki itd. albo tez takie które obecnie za wiele z frankami nie mają wspólnego. Oczywiście są też na liście kancelarie, które głównie zajmują się sprawami frankowymi i poświęcają temu czas
Dla mnie im więcej maili wyslanych do kancelarii tym lepiej. Nie mówie, że trzeba wysyłać pytania do 20 prawników, ale tak jak ktoś pisał, że wystarczą 2-3 oferty to dla mnie za mało. Można trafić akurat na skrajnie drogich/tanich prawników.Wysłaliśmy maile do około 10-15 prawników, nie ograniczaliśmy się tylko do Warszawy, chociaż nasz bank ma w Warszawie siedzibę. Dla mnie bardzo ważna była możliwość kontaktu z prawnikiem. W większości kancelarii maile wysyłane są przez sekretarki, którzy mogą odpowiedzieć tylko na ogólne pytania, nie związane z konkretnie moim kredytem. Jeżeli prawnik nie ma czasu przed podpisaniem umowy na wymianę maili lub rozmowe telefoniczną to co będzie po podpisaniu umowy. Zrozumiałe, że kancelarie nie odpowiedzą w ciągu kilku minut czy godzin, ale jeżeli otrzymujemy krótką odpowiedź na pierwszy mail po około tygodniu to już za długo i moim zdaniem takie kancelarie są zapchane.
I tutaj bardzo dobry i w miarę szybki kontakt jest z kancelariami mec Dorota Pilarczyk, mec Karolina Srokowska, mec Damian Nartowski, mec Konrad Sampławski, Stanisław Rachelski, mec Michał Kaczmarski. Jedne są droższe, a drugie tańsze, ale ogólnie ok. Każdy musi samodzielnie zdecydowac. Dane kontaktowe znajduja się na stronach internetowych kancelarii.
Zawsze dopytywałam czy sprawa w sądzie będzie dotyczyć też nieważności umowy. Od znajomych wiem, że kancelarie typu spółki z o.o. ograniczają pozwy tylko do odfrankowienia kredytu gdyż tak jest łatwiej i nie zajmują się już nieważnością. Nie miałam też parcia na prawników medialnych. Zgadzam się, że niekoniecznie oznacza to jakąs nadzwyczajną jakośc obsługi. Jeżeli ktoś zacyznał namawiać na pozew zbiorowy to szybko rezygnowaliśmy. Pozwy zbiorowe w tych sprawach to strata czasu. Najważniejsze jest, żeby czuć swojego prawnika i się z nim dogadywać. Zawsze warto zadzwonić i spróbować porozmawiać z prawnikiem. Jeżeli nie będzie miał dla mnie czasu to też jest wskazówka.



azarza
(12-03-2018, )Noa_xqi napisał(a):  Mam kilka uwag które dla niektórych mogą być bezcenne.

Cały czas słyszy się, że ktoś wygrywa a kto inny przegrywa. W większości przypadków jest to zrzucane na sędziów ale jak dokładnie przeanalizujesz sytuacje to zobaczysz, że niektórzy po prostu powierzyli sprawy złym prawnikom. Niestety linia orzecznicza nie jest jeszcze do końca ukształtowana i prowadzenie spraw frankowych to jest nadal sztuka. Niestety jest to też duża liczba spraw na które czają się prawnicy dlatego coraz więcej kancelarii podaje się jako specjalistów od spraw frankowych. Aby załapać klientów konkurują niską ceną. Pytanie czy warto powierzać " operację na otwartym sercu" komuś kto ją zrobi najtaniej i najszybciej czy lepiej zlecić to specjaliście który przeprowadził takich operacji już setki. Decyzja podejmuje każdy z nas ale tak jak wspomniałem a początku później okazuje się, że pacjent umarł i niestety sytuacja jest już nie do odratowania - TO TYLE JEŚLI CHODZI O WYBÓR NAJTAŃSZEJ KANCELARII. Nie mówię jednak, że wybór najdroższej to najlepsza droga. Są 2 lub 3 kancelarie które mocno promują się w mediach a później liczą sobie wyjątkowo wysokie stawki - nie jest to koniecznie powiązane z wyższą jakością usług. Tak więc potrzeba tutaj przy wyborze kierować się rozsądkiem.


LISTA SPRAWDZONYCH KANCELARII - stworzona jakiś czas temu i tutaj ciekawostka, lista ta po prostu zawiera kancelarie które robiły sprawy frankowe w 2014 r. ktoś po prostu wpisał w internecie KANCELARIE FRANKOWE i wypisał kancelarie. Jedne z nich okazały się bardzo dobre, inne średnie jeszcze inne słabe a jeszcze inne na początku sprawy robiły dobrze a teraz lecą na opinii i robią sprawy nie poszerzając nawet swojej argumentacji w pozwach. Wysyłając zapytania do wszystkich kancelarii z listy i wybierając kancelarię która proponuje najniższą cenę z pewnością nie będzie to dobry wybór. 

Wybierając kancelarię do sprawy frankowej warto dokładnie przeanalizować temat, wiadomo często nie ma na to czasu bo przedawnienie itd ale warto też poczytać o przedawnieniu bo to nie jest wcale tak, że upłynie jakiś termin i nic nie będziemy mogli zrobić

Ja kancearię wybierałem 2 miesiące była mocna analiza. Chociaż na początku przyznam się szczerze, że też chciałem wybrać kancelarię na zasadzie która zrobi taniej. Trafiłem jednak na człowieka z mojej firmy który właśnie tak zlecił sprawę i po wszystkim bardzo tego żałował. Kancelaria której powierzył sprawę bardzo go zawiodła i w trakcie sprawy musiał zmienić prawnika co jest bardzo złym rozwiązaniem ale niektórzy nie mają wyjścia. 


Warto chwilę pomyśleć nad tą sprawą to zaprocentuje poczuciem spokoju po zleceniu sprawy

(02-14-2019, )azarza napisał(a):  
(12-03-2018, )Noa_xqi napisał(a):  Napisałam do Pana maila, nie wiem czy dojdzie.

Czy mogę zapytać, którą kancelarie Pan wybrał i jak się dotychczas sprawdza - obecnie stoję przed wyborem jednej z trzech kancelarii w Warszawie, podobno wiodące.

Dziękuję i pozdrawiam



Mam kilka uwag które dla niektórych mogą być bezcenne.

Cały czas słyszy się, że ktoś wygrywa a kto inny przegrywa. W większości przypadków jest to zrzucane na sędziów ale jak dokładnie przeanalizujesz sytuacje to zobaczysz, że niektórzy po prostu powierzyli sprawy złym prawnikom. Niestety linia orzecznicza nie jest jeszcze do końca ukształtowana i prowadzenie spraw frankowych to jest nadal sztuka. Niestety jest to też duża liczba spraw na które czają się prawnicy dlatego coraz więcej kancelarii podaje się jako specjalistów od spraw frankowych. Aby załapać klientów konkurują niską ceną. Pytanie czy warto powierzać " operację na otwartym sercu" komuś kto ją zrobi najtaniej i najszybciej czy lepiej zlecić to specjaliście który przeprowadził takich operacji już setki. Decyzja podejmuje każdy z nas ale tak jak wspomniałem a początku później okazuje się, że pacjent umarł i niestety sytuacja jest już nie do odratowania - TO TYLE JEŚLI CHODZI O WYBÓR NAJTAŃSZEJ KANCELARII. Nie mówię jednak, że wybór najdroższej to najlepsza droga. Są 2 lub 3 kancelarie które mocno promują się w mediach a później liczą sobie wyjątkowo wysokie stawki - nie jest to koniecznie powiązane z wyższą jakością usług. Tak więc potrzeba tutaj przy wyborze kierować się rozsądkiem.


LISTA SPRAWDZONYCH KANCELARII - stworzona jakiś czas temu i tutaj ciekawostka, lista ta po prostu zawiera kancelarie które robiły sprawy frankowe w 2014 r. ktoś po prostu wpisał w internecie KANCELARIE FRANKOWE i wypisał kancelarie. Jedne z nich okazały się bardzo dobre, inne średnie jeszcze inne słabe a jeszcze inne na początku sprawy robiły dobrze a teraz lecą na opinii i robią sprawy nie poszerzając nawet swojej argumentacji w pozwach. Wysyłając zapytania do wszystkich kancelarii z listy i wybierając kancelarię która proponuje najniższą cenę z pewnością nie będzie to dobry wybór. 

Wybierając kancelarię do sprawy frankowej warto dokładnie przeanalizować temat, wiadomo często nie ma na to czasu bo przedawnienie itd ale warto też poczytać o przedawnieniu bo to nie jest wcale tak, że upłynie jakiś termin i nic nie będziemy mogli zrobić

Ja kancearię wybierałem 2 miesiące była mocna analiza. Chociaż na początku przyznam się szczerze, że też chciałem wybrać kancelarię na zasadzie która zrobi taniej. Trafiłem jednak na człowieka z mojej firmy który właśnie tak zlecił sprawę i po wszystkim bardzo tego żałował. Kancelaria której powierzył sprawę bardzo go zawiodła i w trakcie sprawy musiał zmienić prawnika co jest bardzo złym rozwiązaniem ale niektórzy nie mają wyjścia. 


Warto chwilę pomyśleć nad tą sprawą to zaprocentuje poczuciem spokoju po zleceniu sprawy
Odpowiedz
#42

Nie ma co się oszukiwać niestety sprawdzone kancelarie pracujące na sprawach frankowiczów to można na palcach jednej reki policzyć, reszta dopiero bada rynek, wysyłanie zapytań do dużej ilości kancelarii powoduje tylko, że będzie nam trudniej podjąć decyzję i ostatecznie pozwać bank. Orzecznictwo jest coraz lepsze ale banki cały czas pracują jak obalić nasze argumenty a my cały czas pracujemy nad nowymi. Dobre kancelarie mają tą wiedzę w pierwszej kolejności a inne dopiero jak widzą ich sprawy w wyrokach.
Odpowiedz
#43

CZY JEST JUŻ KTOŚ KTO FAKTYCZNIE SPRAWĘ WYGRAŁ I ODZYSKAŁ PIENIĄDZE OD BANKU W TAKI SPOSÓB, ŻE FAKTYCZNIE DOSTAŁ PRZELEW NA KONTO? O JAKICH KWOTACH MÓWIMY? ILE FAKTYCZNIE MOŻNA ODZYSKAĆ PIENIĘDZY POZYWAJĄC BANK ZA KREDYT WE FRANKACH - POWIEDZMY KREDYT NA 360 TYŚ ZŁ Z 2008 R. ?
Odpowiedz
#44

(06-15-2019, )Łyppik napisał(a):  CZY JEST JUŻ KTOŚ KTO FAKTYCZNIE SPRAWĘ WYGRAŁ I ODZYSKAŁ PIENIĄDZE OD BANKU W TAKI SPOSÓB, ŻE FAKTYCZNIE DOSTAŁ PRZELEW NA KONTO? O JAKICH KWOTACH MÓWIMY? ILE FAKTYCZNIE MOŻNA ODZYSKAĆ PIENIĘDZY POZYWAJĄC BANK ZA KREDYT WE FRANKACH - POWIEDZMY KREDYT NA 360 TYŚ ZŁ Z 2008 R. ?

Jest już trochę takich wyroków, są te wyroki że sąd uznał że kredyt frankowy to tak naprawdę kredyt w złotówkach od samego początku, są unieważnienia umowy. Wyliczenie ile możesz dokładnie odzyskać nie jest takie proste i wymaga dokładnych obliczeń które są płatne ale jest tutaj kalkulator dla frankowiczów https://kalkulatorfrankowicza.pl bardzo dobre narzędzie które pozwala być może nie co do złotówki ale dość precyzyjnie obliczyć ile możesz zyskać. Policz sobie bo to są przeważnie bardzo duże kwoty. Każdy myśli, że nawet jeśli bank pobiera więcej niż może to nie są to bardzo duże kwoty i nie opłaca się iść do sądu ale jak zrobisz sobie te obliczenia to będziesz mocno zaskoczony.
Odpowiedz
#45

No się zaczyna się festiwal. Wyroku TSUE za kilka minut a tu już widzę, że setki prawników komentują i przedstawiają się jako eksperci w sprawach frankowiczów. Nawet pojechali sobie robić zdjęcia do TSUE. Teraz trzeba będzie uważać przy wyborze kancelarii frankowej 1000 razy bardziej. PAMIĘTAJCIE I NIE DAJCIE SOBIE WMÓWIĆ, ŻE TERAZ KAŻDY PRAWNIK WYGRA SPRAWĘ O KREDYT FRANKOWY. Za to na pewno każdy chętnie weźmie kase. TYLKO sprawdzone kancelarie i odsyskujemy swoje pieniądze!
Odpowiedz
#46

Dokładnie nawet teraz w TVN24 powiedzieli, że wyrok TSUE to nie jest "bilet do nieba" dla wszystkich. Jeśli ludzie pójdą do przypadkowych prawników z dobrą reklamą i fajnymi zdjęciami z TSUE popsują linię orzeczniczą i wyrok TSUE wyrządzi więcej szkód niż korzyści. Obecnie linia kształtuje się dobrze bo sprawy frankowiczów prowadzą w większości jednk dobre kancelarie z naszej listy. Już atakują różne firmy. Tylko adwokat lub radca prawny i sprawa zlecana bezpośrednio!!!!! Jak za sprawy wezmą się przypadkowe kancelarie to będzie wysyp porażek i wyrok TSUE nic nie da w wręcz pogorszy

UWAGA BARDZO WAŻNA - BANKI MOGĄ PROPONOWAĆ PODSTĘPNE ANEKSY I LIPNE UGODY DLA FRANKOWICZÓW. UWAŻAJCIE I ROZMOWA Z BANKIEM TO TYLKO PRZEZ PRAWNIKA. NIC NIE PODPISUJCIE W BANKU SAMI.
Odpowiedz
#47

WITAM BARDZO SERDECZNIE. JESTEM JEDNĄ Z FRANKOWICZÓW PO WYROKU TSUE CHCE POZWAĆ BANK

OD KILKU DNI CZYTAM WSZYSTKO I OGLĄDAM TV I WIEM ZE NAJWAŻNIEJSZE TO WYBRAĆ DOBRĄ KANCELARIE BO BANKI SAME NIC NIE ODDADZĄ A SŁABY PRAWNIK WYRZĄDZI WIĘCEJ SZKÓD NIŻ POŻYTKU

MOJE TYPY NA PODSTAWIE ZGROMADZONYCH INFORMACJI TO

A) SOSNOWSKI ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI - KANCELARIA WARSZAWA
B) RADCA PRAWNY BARBARA GARLACZ - KANCELARIA WARSZAWA
C) ADWOKAT PAWEŁ BOROWSKI - KANCELARIA WROCŁAW

KOGO POLECACIE DO KREDYTU W PKO ? CZY TERAZ JEST JUŻ DOBRY MOMENT NA POZEW CZY JESZCZE CHWILA? BOJE SIĘ, ŻE DOBRE KANCELARIE MOGĄ BYĆ PRZEŁADOWANE. WCZORAJ BYŁ PROBLEM ABY SIĘ DODZWONIĆ BO JUŻ MIELI CAŁY CZAS ZAJĘTE
Odpowiedz
#48

(10-04-2019, )EleniMrok napisał(a):  MOJE TYPY NA PODSTAWIE ZGROMADZONYCH INFORMACJI TO

A) SOSNOWSKI ADWOKACI I RADCOWIE PRAWNI - KANCELARIA WARSZAWA
B) RADCA PRAWNY BARBARA GARLACZ - KANCELARIA WARSZAWA
C) ADWOKAT PAWEŁ BOROWSKI - KANCELARIA WROCŁAW

KOGO POLECACIE DO KREDYTU W PKO ? CZY TERAZ JEST JUŻ DOBRY MOMENT NA POZEW CZY JESZCZE CHWILA? BOJE SIĘ, ŻE DOBRE KANCELARIE MOGĄ BYĆ PRZEŁADOWANE. WCZORAJ BYŁ PROBLEM ABY SIĘ DODZWONIĆ BO JUŻ MIELI CAŁY CZAS ZAJĘTE

Te kancelarie to czołówka. Garlacz wczoraj po TSUE była w Tvn doskonale to komentowała. Mam nadzieję, że sporo frankowiczów to oglądało bo doskonale tłumaczyła w czym rzecz i dlaczego warto i trzeba walczyć przed sądem o swoje prawa i że wcale bank to nie taki niepokonany przeciwnik. Szacunek dla tej Pani. I kancelaria Garlacz i kancelaria Sosnowski to moim zdaniem 2 najlepsze kancelarie w Warszawie a moze i w pl. Mazur fachowiec też. Podejrzewam, że mogą być zaraz oblężone. Też Borowski podobno w przypadku niektórych banków zgadza się nie brać premii za sukces. Oferty warto porównać, ale po wyroku TSUE  dobrych kancelariach ceny będą raczej rosnąć niż spadać, oni mają zasłużoną renome i o tym wiedzą. 

Momentu lepszego już nie będzie. Mamy po naszej stronie SN oraz TSUE teraz trzeba tylko dobrze przedstawić swoją sprawę w sądzie, odpowiednio zastosować argumentację oraz obalić próby manipulacji banksterów które już wczoraj bezczelnie prezentowali w swojej konferencji prasowej. Należy się spodziewać, że ich kancelarie będą stosowały te manipulacje w sądach więc nadal prawnicy będą mieli pełne ręce roboty. Jest też dobry moment bo nasz wymiar sprawiedliwości może okazać się nie przygotowany na takie ilości spraw i poprzez to na rozprawy czas oczekiwania może być długi. Sprawdzaj oferty i działaj




p.s Tylko po co te duże litery?
Odpowiedz
#49

No dobrze ale czy sprawę zlecać już teraz czy na spokojnie poczekać aż spadną ceny? Czy jest szansa, że ceny spadną o może to jest lepsze pytanie?
Odpowiedz
#50

(10-07-2019, )Katrina6787 napisał(a):  No dobrze ale czy sprawę zlecać już teraz czy na spokojnie poczekać aż spadną ceny? Czy jest szansa, że ceny spadną o może to jest lepsze pytanie?

O na takie pytanie czekałem. 

Jeśli szukasz lepszej ceny to nie musisz czekać, masz teraz mnóstwo amatorów którzy wchodzą na rynek albo są od pół roku czy roku i proponują prowadzenie procesu z bankiem za grosze - spokojnie znajdziesz kogoś nawet za 4 tyś lub mniej. Tylko ja wolę zapłacić 8 tyś za wygraną sprawę niż 4 za przegraną bo jak przegrasz to masz jeszcze inne dodatkowe koszty. Szanse masz jedną więc wykorzystaj ją dobrze inaczej zostaniesz z tym kredytem do końca życia i będziesz patrzeć jak inni którzy wydali 2-3 tyś więcej mają to z głowy.

Masz też firmy od odszkodowań czy pośredników którzy liczą sobie np 3000zł +30% ale jak dokładnie policzysz te procenty i przeczytasz umowę z czego ten procent dokładnie wynika to przy kredycie na 200.000zł po wygranej sprawie będzie do zapłacenia 60 tyś także oferta dla naprawdę bogatych ludzi opychana przez firmy pośredników ludziom biednym...przypomina Ci to coś? Nie słuchajcie handlowców firm odszkodowawczych czy spółek zoo lub s.a - kalkulator do ręki i sami liczcie

Moim zdaniem to jest dobry moment na zlecnie sprawy w tych dobrych kancelariach z renomą bo one mają określoną większą lub mniejszą wydolność. Nawet jeśli mają wielu prawników na pokładzie to obliczenia do pozwu musi wykonać biegły a ich jest ograniczona liczba więc się nie zdziwię jeśli najlepsze kancelarie frankowiczów zaraz ogłoszą, że nie przyjmują spraw. Były już takie sytuacje w 2017 r. jak też po pierwszych wygranych sprawach wiele osób zlecało sprawy frankowe. Moim zdaniem jeśli prawnik przedstawił teraz ofertę i jest ona w miarę sensowna to należy rozpocząć działania. Kto będzie zwlekał musi liczyć się z tym, że ostatecznie będzie musiał zlecić sprawę groszemu prawnikowi a druga sprawa ze jego pozew będzie czekał w bardzo dużej kolejce do wyznaczenia terminu sprawy.

Aha kwestia premii za sukces uważam, że obecnie taka premia nie powinna być większa niż 5-6% maksymalnie i jeśli rozmawiacie z kancelariami to mocno się zastanówcie jeśli prawnik życzy sobie więcej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości