Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Kredyt we frankach - co robić?

#1

Zastanawiam się nad pojęciem walki z bankiem już teraz. Chcę jednak do sprawy dobrze się przygotować i mam pytania.

Gdzie można znaleźć statystki z info:
-ile jest kredytów frankowych w Polsce 
-ile pozwów zostało złożonych
-ile już jest wygranych (w tym prawomocnych i jeszcze nieprawomocnych)
-którego prawnika dobrać do sprawy
-który prawnik procesuje się z danymi bankami i ile ma wygranych
-jakie są koszty kancelarii prawnej w sprawie kredytu frankowego

Oczywiście chodzi o dane poglądowe/szacunkowe. 
Odpowiedz
#2

Odpowiedzi na te pytania już są ale w wielu różnych wątkach
Odpowiedz
#3

No więc tak
- pewnie ok 100 tyś aktywnych z tego co słyszałem w tv
- chyba jeszcze nie ma danych z 2018 a właśnie w tym roku sprawa się wyklarowała i bardzo wiele osób w związku z tym ruszyło z pozwami do sądów
- są wyroki prawomocne, nie ma jednak statystyk
- wyroków korzystnych nie prawomocnych są tysiące
- odpowiedź na to pytanie w innych wątkach np: http://sprawdzony-adwokat.pl/forum/Threa...wice-slask
- bardzo różne głównie zależy to doświadczenia kancelarii, jeśli lubisz ryzyko to prawnik bez doświadczenia zrobi to za grosze albo firma typu Votum S.A za duże success fee ale to opcja dla kaskaderów
Odpowiedz
#4

A co takiego zmieniło się w kwestiach frankowiczów w 2018 r. że nagle więcej osób decyduje się pozwać bank?
Odpowiedz
#5

Poszukaj ogólnie w Internecie jest sporo informacji. W skrócie warto walczyć z bankiem i można wygrać
Odpowiedz
#6

Nie ma takich statystyk. Mozemy stwierdzic wynik procesu, jesli ktos poda sygnature. Nikt nie siedzi codziennie w sadach i nie zbiera takich informacji.
Odpowiedz
#7

Ja jeszcze dodam pytanie

Ile czasu czekacie średnio na złożenie pozwu po tym jak zapłaciliście prawnikowi?
Odpowiedz
#8

(03-02-2019, )Love11 napisał(a):  Zastanawiam się nad pojęciem walki z bankiem już teraz. Chcę jednak do sprawy dobrze się przygotować i mam pytania.

Gdzie można znaleźć statystki z info:
-ile jest kredytów frankowych w Polsce 
-ile pozwów zostało złożonych
-ile już jest wygranych (w tym prawomocnych i jeszcze nieprawomocnych)
-którego prawnika dobrać do sprawy
-który prawnik procesuje się z danymi bankami i ile ma wygranych
-jakie są koszty kancelarii prawnej w sprawie kredytu frankowego

Oczywiście chodzi o dane poglądowe/szacunkowe. 

Fajnie by było jakby ktoś podał konkretne informacje na ten temat. Zwłaszcza teraz gdy każdy stał się super eskpertem od spraw frankowych
Odpowiedz
#9

Eksperci powstają przez właśnie takie kretyńskie pytania. Co za różnica ile jest kredytów frankowych i jakie to ma znaczenie dla tego czy pozwiesz czy nie pozwiesz banku? Co cie interesuje ile pozwów jest złożonych? Martw się aby twój został złożony i dobrze napisany. Prawnika wybierasz tego na którego cie stać i który mądrze gada. Czy mądrze gada się dowiesz jak będziesz wiedział co to jest unieważnienie umowy albo odfrankowienie a nie ile pozwów zostało złożonych modro!@
Odpowiedz
#10

Na pewno nie liczyć na to, że kiedykolwiek będą jakieś ugody z frankowiczami. Jedynym rozwiązaniem jest składanie pozwu i to już teraz. Tym bardziej, że widać jak się zachowuje CHF przy tych falach pandemii
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości