Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Miejscowość adwokata a szanse w sądzie.

#11

A mam jakiś inny sposób na obalenie tego co w pozwie jest napisane, zakładając że żona pójdzie w zaparte, bo jest osobą która do celu który sobie obierze pójdzie po trupach, nie wycofa się z tego co już zrobiła bo dla niej to upokorzenie itd.
Odpowiedz
#12

Wszystko zależy od miasta i sądu. Też spotkałam się z tą opinią i w moim przypadku to ma znaczenie. Mam adwokata, który w tym samym sądzie prowadził sprawy podobne do mojej i jest to dla mnie istotne. Czuję się pewniej.
Odpowiedz
#13

Adwokat w trudnych rozwodach jest potrzebny, bo on ma praktykę w zadawaniu celnych ciosów poza tym zachowuje zimną krew i nie gubi się w ogniu walki
Odpowiedz
#14

Ja wziolem adwokata 120 km od sądu.... Masakra. Nigdy więcej podwójnie a nawet potrójnie stracone pieniądze..... Najlepiej z miejsca w którym jest rozprawa i obok sądu a jeszcze lepiej jak jest ktoś kto tylko i wyłącznie zajmuje się ta dziedzina co potrzebna jest bo jeśli robi wszystko to nie robi nic...
Odpowiedz
#15

A w sprawach o kredyty Frankowie? Czy miejscowość z jakiej jest prawnik jest ważna ? Czy można np pozywać w Krakowie a prawnika mieć z Gdańska ?
Odpowiedz
#16

Z tego co się orientuje można robić takie zabiegi. Jednak z doświadczeń innych opisywanych na forum oraz nie tylko warto najpierw sprawdzić orzecznictwo w sądzie do którego składasz pozew. Np w Warszawie lub Wrocławiu masz orzecznictwo sprzyjające frankowiczom a np w Krakowie to już różnie bywa. Więc najpierw warto sprawdzić sąd do którego chcesz pozwać. Jeśli jesteś z mniejszego miasta jak np Opole czy Zielona Góra i tam jest stosunkowo niewiele wyroków i informacji to nie ma co ryzykować większe miasta są pewniejsze.

Jeśli już składasz pozew np we Wrocławiu czy Warszawie to tam masz dobre kancelarie frankowe i raczej bym wybierał kancelarie z tych miast a nie np z Poznania. Prawnicy z danej miejscowości mają lepsze pojęcie o tym "jak podpasować sędziom" z danego sądu, jakie dowodu są dla nich wiarygodne itd
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości