Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nakaz zapłaty frankowicze

#1

witam,

O co chodzi z tymi nakazami zapłaty w sprawach frankowych? Czy warto prosić prawnika aby wnosił o wydanie nakazu zapłaty wobec banku?
Odpowiedz
#2

Jak prawnik propouje, że będzie robił sprawę w postępowaniu w którym zapadnie nakaz zapłaty to odpuść sobie takiego prawnika. Sprawy frankowe to bardzo specyficzny rodzaj spraw i takie postępowanie jedynie wydłuży cały proces. Nie jest to korzystne dla klienta
Odpowiedz
#3

O nakaz zapłaty wnoszę głównie firmy od odszkodowań lub kancelarie bez doświadczenia. Oni wiedzą, że z punktu widzenia klienta jest to rozwiązanie bez sensu albo nawet szkodliwe ale robią to aby robić sobie reklamę. Ludzie myślą, że taki nakaz to sukces firmy i wygrana
Odpowiedz
#4

Lepsze kancelarie nie bawią się w żadne nakazy bo z punktu widzenia klienta jest to zbędne działanie. Wystrzegaj się przede wszystkich firm które w ten sposób - pokazując nakazy zapłaty przekonują cie o swojej specjalizacji w sprawach frankowych
Odpowiedz
#5

Ja jak widzę, że jakaś kancelaria pokazuje nakaz zapłaty i ogłasza sukces to jest to dla mnie bardzo cenna informacja.
Odpowiedz
#6

Votum Robin Lawers często przesyłają informacje, że zdobywają wiele nakazów zapłaty. Z tego co wiem nakaz zapłaty jest nieprawomocny i od nich banki wnoszą sprzeciwy więc to sprawy w mojej opinii nie kończy, ale raczej dobry znak na przyszłość jęśli sąd wydaje taki nakaz?
Odpowiedz
#7

Kancelaria Votum to część dużej grupy kapitałowej obsługuje ona obecnie kilka tysięcy osób. Mają kilkadziesiąt nakazów zapłaty a także wczoraj zdobyli pierwsze prawomocne odfrankowienie! To jest firma której w mojej opinii można zaufać! Nakazy zapłaty świadczą o tym, że ich argumentacja jest dobra i wszystko idzie w dobrą stronę!
Odpowiedz
#8

Przedstawienie nakazu zapłaty jako sukces to raczej taki mocny marketing. Dla samego społeczeństwa jednak przekaz sensowny bo niektórzy uwierzą, że można wygrać z bankiem i może coś zrobią ze swoją sprawą Samo formułowanie roszczenia w pozwie w ten sposób czyli roszczenie o zapłatę trzeba mieć też świadomość, że jest to tylko połowiczne rozwiązanie problemu frankowego. Za jakiś czas trzeba będzie znów pozwać bank, hipoteka zostaje itp. Osobiście uważam, że jeśli już decydujemy się na spór z bankiem to raz a dobrze i kompleksowo, choć prowadzenie takiej sprawy może być droższe i trwać trochę dłużej.
Odpowiedz
#9

Nakaz zapłaty = roszczenie o zapłatę w pozwie. To nic nie załatwia. Jedynie co odzyskasz jeśli wygrasz to nadpłaty za ostatnie 10 lat. Później nadal masz kredyt we frankach i nadal spłacasz go chociaż jest nie uczciwy. Tak pozywają tylko kancelarie z małym doświadczeniem albo spółki od odszkodowań co przerzuciły się na sprawy frankowe. Jeśli już iść do sądu to tylko po unieważnienie umowy
Odpowiedz
#10

Firmy wrzucające nakazy zapłaty do neta jako zachęta to gównie spółki. Omijaj je
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości