Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Obniżenie obciążenia hipoteki Nordea

#1

Witam, wystąpiłam z wnioskiem o obniżenie obciążenia hipoteki nieruchomości (kredyt Nordea z 2007) i w ramach dokumentów do podpisania mam w aneksie do umowy zapis:
Strony oświadczają, że zachowana zostaje tożsamość i ciągłość wierzytelności wynikającej z umowy nr...... z dnia ......., z późniejszymi zmianami oraz wszystkich jej zabezpieczeń - wydaje mi się że to ok
oraz w oświadczeniu o zmianie treści hipoteki jak poniżej:
"Oświadczam, że zostałam poinformowana, iż na podstawie Umowy Przeniesienia Wierzytelności Na Zabezpieczenie z dnia 2 lipca 2014 r. („Umowa Przelewu”) Nordea Bank Polska SA, którego następcą prawnym jest PKO Bank Polski SA, dokonał przeniesienia (przelewu) na rzecz Nordea Bank AB (Publ) adres: Smålandsgatan 17, 105 71 Sztokholm, Szwecja, wpisanego do szwedzkiego rejestru spółek (Bolagsverket) pod numerem 516406-01201 i kapitale zakładowym w wysokości 4.042.542.751,00 euro, działającego poprzez oddział w Polsce pod firmą Nordea Bank AB Spółka Akcyjna Oddział w Polsce, adres: ul. Aleja Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza 20, 93-281 Łódź, wpisany do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Łodzi – Śródmieścia w Łodzi, XX Wydział Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 0000360398, numer REGON: 100926668, numer NIP: 1050001172 („Cesjonariusz”) przysługujących mu wierzytelności wynikających między innymi z umowy kredytu na zabezpieczenie wierzytelności Cesjonariusza wynikających z Multicurrency Term Facility Agreement („Umowa Wielowalutowego Kredytu Terminowego”) z dnia 1 kwietnia 2014 r. zawartej pomiędzy Cesjonariuszem a PKO Bank Polski SA; oraz, że na podstawie Umowy Przelewu, wraz z przelewem Wierzytelności, na rzecz Cesjonariusza przeszła także określona w niniejszym dokumencie Hipoteka umowna kaucyjna."
czy ktoś się spotkał z takim oświadczeniem? zastanawiam się po co ono jest skoro w KW mam już w tej chwili Nordea AB i tego nie zmieniam, tylko kwotę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości