Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Odfrankowanie kredytu w CHF - przedawnienie?

#1

Witam w 2009 r. zakupiłam mieszkanie za 200 tys zł we frankach,kredyt hipoteczny na 30 lat czy orientuje się ktoś czy jest jakas pomoc dla frankowiczow lub jakiś kruczek który mogę wykorzystać kredyt bardzo wzrósł. Ogólnie sporo słyszy się o sprawach gdzie udaje się odfrankować kredyt i podobno są od tego specjaliści adwokaci czy radcowie prawni co się specjalizują w temacie. Czy możecie mi podać jakieś namiar ewentualnie powiedzieć od czego rozpoczać takie odfrankowanie? Jakie dokumenty muszę posiadać? Chyba już najwyższy czas bo wchodzić mi będzie za rok przedawnienie i wówczas już nic nie da się zrobić?
Odpowiedz
#2

Jeśli w umowie kredytowej zawarte są abuzywne klauzule ( np. przymus przewalutowania w/g tabel banku ) to jest szansa na zmniejszenie zobowiązania.
Odpowiedz
#3

Przecież ten temat jest przerabiany w internecie w setkach miejsc. Są specjalne kancelarie adwokackie które się w tym specjalizują
Odpowiedz
#4

Co do kredytów denominowanych czy indeksowanych na CHF to, o ile odsetki naliczane w zależności od ratingu PLN/CHF są poza sporem o tyle kapitał już nie. To doprowadziło do patologi, gdzie mimo spłat wartość zadłużenia wzrasta. To samo dotyczy konieczności stosowania tabel banków z czapy wziętych do przeliczania okresowych należności.
Odpowiedz
#5

Jeśli był brany w 2009 r. to trzeba by się za to już zabrać aby nie załapać się na przedawnienie http://www.sprawy-przeciwko-bankom.pl/um...dawnienia/
Odpowiedz
#6

Tylko zasięgnij wiedzy na temat takich kancelarii. Najlepiej z polecenia. Nie masz wyjścia bo lokalu nie sprzedasz a zamortyzować kredytu jak sądzę nie dasz rady, zwłaszcza, że prognozy co do PLN nie są, pisząc delikatnie optymistyczne i obawiam się, że sie sprawdzą. Wiele na to wskazuje. Im szybciej się za to weźmiesz tym lepiej.
Odpowiedz
#7

Ale za to roszczenie o unieważnienie się nie przedawnia więc zawsze jest druga opcja
Odpowiedz
#8

Czyli jak mam kredyt z 2008 r to nadal bez problemu mogę pozwać bank?
Odpowiedz
#9

Bez najmniejszego problemu możesz
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości