Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Odfrankowanie kredytu we frankach

#1

Mam może dziwne pytanie, ale nie umiem dojść do jednej rzeczy. Zakładając, że sąd unieważnienia umowę, to jak będzie policzone to co splacilam do tej pory? Po jakim kursie? Z dnia wzięcia kredytu? Czy poszczególne raty według kursu z dnia wpłaty raty? Przepraszam jeśli pytanie jest głupie, ale męczy mnie to
Odpowiedz
#2

To co dali minus suma rat?
Odpowiedz
#3

No ale właśnie, czy te raty będą liczone według kursu z dnia wpłaty poszczególnych rat? Czyli np moja rata 700 CHF w jednym miesiącu wyrażona jest w złotówkach inaczej, a przy następnej racie też inaczej. Bo kurs skacze
Odpowiedz
#4

Rozumiem ze w przypadku unieważnienia indeksacja nie jest brana pod uwagę, oprocentowanie tym bardziej nie. Wzięłaś np 500.000 pln , dotychczas przelałaś banksterom w ratach łącznie 400.000 pln = jesteś winna 100.000 pln. Umowa nieważna = nie było kredytu = nie było oprocentowania.
Odpowiedz
#5

bank oddaje Ci wszystko co wpłaciłaś a Ty oddajesz bankowi wszystko co bank Ci dał. z uwzględnieniem przepisów o przedawnieniu.
Odpowiedz
#6

Na ja obecnie jestem na skraju przedawnienia
Odpowiedz
#7

Ja rozumiem, że moje roszczenia wobec banku przedawniają się po 10 latachod daty zapadalności poszczególnych rat, natomiast w drugą stronę to jest 3 lata. W przypadku unieważnienia umowy... hmmm, będzie trzeba oddać tylko to poniżej 3 lat?
Odpowiedz
#8

Licząc w ten sposób, w moim przypadku już spłaciłem kredyt i to z nawiązką. Przykładowo : dostałem 150 000 zł a spłaciłem grubo ponad 200 000 zł, i jeszcze 20 000 CHF zostało na okres 5 lat. I teraz uwzględniając okres przedawnienia czyli wspomniane 10 lat, okazuje się, że będę sporo do tyłu... Bank "finansował" połowę mieszkania, bo drugą połowę zapłaciłem sam po sprzedaży starego lokum.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości