Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Odwołanie od decyzji Zus - prawnik Gliwice

#1

Poszukuję prawnika który pomoże mi w takiej oto sprawie. Czy warto odwoływać się od decyzji ZUSu do Sądu Pracy. 

Z końcem marca moja umowa o prace została zmieniona na pełen etat i dużo wyższe wynagrodzenie w oparciu o zwiększenie obowiązków. Z dniem 30.05 poszłam na zwolnienie lekarskie z ponieważ dowiedziałam się o ciąży. Dodam, ze jestem zatrudniona u jednego pracodawcy nieprzerwanie od 3 lat. Otóż w wyniku postępowania administracyjnego odmówiono mi przyznania całości świadczenia wynikającego z umowy, obniżono je do wymiaru minimalnego wynagrodzenia. W uzasadnieniu uznano, ze umowa była zmieniona w celu wyłudzenia wyższego wynagrodzenia. Argumentowano to dostarczonymi przeze mnie dowodami w postaci korespondencji mailowej jako niewystarczające do uznania zasadności. Jednakże moja praca stricte się na tym opierała oraz na rozmowach telefonicznych z gośćmi (stanowisko Concierge).Nie wiem jakie inne formy dowodowe byłyby satysfakcjonujące wiec uważam, ze nie mogą się tylko na tym opierać przy odmowie. 
Pytanie- czy jest szansa na korzystne dla mnie rozwiązanie sprawy oraz czy koszty prawne są również tego warte? 
Będę niezmiernie wdzięczna za pomoc.
Odpowiedz
#2

Zdecydowanie sądy stoją po stornie pracownika w takich sprawach. Warto walczyć.
Odpowiedz
#3

uważam ze warto.. nie obowiązuje tu zasada 12 miesięcy przed zajściem zdarzeń - wysokość L4 tylko z obecnego etatu i wysokości pensji
Odpowiedz
#4

Zawsze warto. Pracodawca powinien Ci pomoc w formie zeznan. Dodatkowo mozesz przedstawic ile robilas przed i po zwiększeniu etatu...koledzy i kolezanki z pracy tez moga swiadczyc co i jak robilas i o ile zwiekszyl sie Twój zakres obowiazkow
Odpowiedz
#5

ok a czy ktoś może napisać jakie mogą być koszty prawnika i do którego prawnika można iść z taką sprawą?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości