Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Podwyżki podczas macierzyńskiego

#1

Witam, mam pytanie. Bedzie dlugo ale chce dokladnie odpisac sytuacje.[Obrazek: 1f609.png]?
Przebywajac na urlopie macierzyńskim w zakladzie pracy byly podwyzki ( firma liczy ponad 20 osob, duza siec handlowa) kazdy bez wyjatku,dostal aneks do umowy o podwyce plus dodatkowo ze wynagrodzenia bedzie platne po 10tym ( wczesniej bylo do ostatniego dnia mc)
Ja nic do podpisu nie dostalam. Ale wynagrodzenia mam platne na Nowych zasadach czyli po 10tym.
Wyczytalam, że zgodnie z art 183 (2) kp podwyzka tez mi sie nalezy po zakonczeniu urlopu macierzyńskiego lub rodzicielskiego.
Od kwietnia pracuje na 1/2 etatu u swojego dotychczasowego pracodawcy jednoczesnie łącząc nie wykorzystaną część urlopu rodzicielskiego dzieki czemu urlop rodzicielski wydluzyly mi sie do sierpnia.
Pytanie: czy powinnam rownież dostac podwyzke? Jesli tak, to czy juz od tego miesiaca, bo jednak pracuje na pol etatu czy dopiero od sierpnia kiedy to skonczy mi sie wydluzona czesc urlopu rodzicielskiego?
Odpowiedz
#2

Podwyżka nie jest uregulowana w przepisach powszechnie obowiązujących...musisz ustalić na jakiej podstawie inni ją dostali np. Regulamin wynagradzania i tam będzie napisane...poza tym z tym wynagrodzeniem po 10 coś jest nie tak..wynagrodzenie ma być do 10go lub wcześniej
Odpowiedz
#3

Jest tak, jak mówi 23Wiśniewska - reguluje to Regulamin wynagradzania w firmie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości